scurgeri dupa menstruatie

09-01-2011
ruxilici1
Nu este medic/terapeut
ruxilici1
buna seara! problema mea este urmatoarea: dupa ce am menstruatie normala timp de 4-5 zile se opreste si dupa 2-3 zile mai vine ceva maro(nu in cantitate mare ci doar cat sa ma patez) pentru inca 3-4 zile. am fost la medic si de fiecare data imi spune sa nu imi fac griji (ma duc la medic de la 18 ani in fiecare an de cand am inceput sa iau pastile). timp de 7 ani am luat anticonceptionale, m-am lasat de ele acum 2 ani; in primul an nu am avut nicio problema si menstruatia venea cam la 30 de zile, anul acesta insa menstruatia a inceput sa vina la intervale intre 25 si 28 de zile.
va rog sa-mi spuneti ce se intampla, pentru ca sunt cam speriata!!!daca imi puteti recomanda si un test, analiza cat mai completa(in afara de papa nicolau)
P.S.nu am avorturi si nici sarcini.
5 comentarii
0
10-01-2011, ora 12:55
Olgutzas
Nu este medic/terapeut
Olgutzas
multe femei au probleme de acest gen, din cauza dereglarilor hormonale, nu este o boala. Menstruatia vine in mod normal la 28 de zile, dar difera si de alti factori atat interni cat si externi. Nu cred ca e cazul sa iti faci griji.
0
10-01-2011, ora 17:28
ruxilici1
Nu este medic/terapeut
ruxilici1
multumesc din suflet pentru raspuns!
0
12-01-2011, ora 19:51
nemesis_one
Nu este medic/terapeut
nemesis_one
e ceva normal.si eu patesc la fel.stai linistita.
0
12-01-2011, ora 22:47
ruxilici1
Nu este medic/terapeut
ruxilici1
multumesc pentru raspunsuri. eram chiar foarte ingrijorata, ma gandeam ca este anormal si ca doctorul meu este cam superficial.
si...apoi ma gandeam ca daca vine asa in fiecare luna trebuie sa fie ceva in neregula.
dar acum m-am linistit. va multumesc din suflet pentru raspunsuri.
0
02-06-2011, ora 20:56
moto21
Nu este medic/terapeut
moto21
Si eu am aceiasi problema... deci.. Dupa terminarea "problemelor" dupa 6 zile am avut un contact sexual cu prietena mea neprotejat. dupa 2 zile a inceput sa curga un lichid maroniu din vagin... dupa o zis a inceput sa curga mai mult si sa mai rosu :D... este posibil sa fi ramas insarcinata.. precizez ca nu mi-am dat drumu in ea.. mai bine zis nu mi-am dat drumu deloc in acel act sexual :D va rog ajutatima !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •