scurgere vaginala

26-03-2012
Elena9519
Nu este medic/terapeut
Elena9519
buna ziua. am 17 ani si de cand ma stiu am o scurgere vaginala albicioasa, dar pana pe la 15 ani nu a fost asa de abundenta si nu am avut usturimi/mancarimi. are un miros f. neplacut si este f. multa... mentionez k mi'am inceput viata sexuala la 14-15 ani si de cateva luni este f. insuportabila. o prietena m'a sfatuit sa iau ovare pt. scurgere de la farmacie pt k mi'e rusine sa merg la ginecolog. nu am prea luat in considerare pana acum pt ca am observat la unele din prietenele mele aceasta scurgere dar acum a devenit f abundenta.inca un lucru ar fi durerile menstruale pe care le am inainte sa imi vina menstruatia cu 2 zile si dupa ce mi se termina iar cu 2 zile. am mancarimi si usturimi dar f putin si usturimi doar dupa ce ma epilez. stie cineva ce as putea avea ?.este normal sau nu ? ce sa fac?
astept raspunsurile dv. multumesc anticipat!
2 comentarii
0
26-03-2012, ora 10:33
tatiana 08
Nu este medic/terapeut
tatiana 08
Buna, foarte important este sa mergi la un doctor ginecolog, fara nici o jena, nimic.
NU LUA NICI UN OVUL DUPA URECHE, caci poate fi vorba de o infectie vaginala cu candida sau tricomonas care trebuie tratate corespunzator. Fa si tu un test papa nicolau si un test pt secretii vaginale si vei vedea care este problema. La fel cu durerea de burta la ciclu te va sfatui doctorul ce sa faci. success si fara jena, teama...
0
26-03-2012, ora 12:52
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Mergi la ginecolog. Iti poti lua o trimitere de la medicul de familie daca nu ai posibilitati financiare pentru o clinica privata ( costa in jur de 150-200 de lei consultatia plus analizele ).
Cred ca ai o candidoza, iar netratata poate sa afecteze colul.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.