scurgere roz maronie cu o sapt inainte de ciclu, ciclul nu mi-a mai venit...

24-09-2012
petrescu.daniela
Nu este medic/terapeut
petrescu.daniela
salutare...sunt noua pe aici si nu stiu exact cum functioneaza dar am sa detaliez ceea ce mi s-a intamplat...
am avut ultimul CM pe data de 26 august (prima zi de cm), am un ciclu destul de regulat care dureaza de obicei 4 cel mult 5 zile, cel mai scurt 27 cel mai lung 30, deci dupa calculele mele ar fi trebuit sa-mi vina pe 23 septembrie, am avut un contact cu sotul meu pe data de 15 sept, iar pe data de 17 sept am inceput sa am o scurgere roz maronie care la inceput a fost destul de roz transparenta si cu vinisoare sangerii foarte fine textura era cv de genul albus de ou, cantitate foarte redusa care a durat aproape 3 zile dar care si-a schimbat treptat culoarea ajungand la un roz maroniu in a 3 zi (ultima dealtfel)dar textura fiind aceeasi de albus de ou...nu mirosea urat..eventual putin a sange...in rest nimic..deci a durat dupa 17 pana pe 19 dimineata...acum am o secretie albicioasa-transparenta si destul de cremoasa...as putea spune ca o lotiune...nu miroase iar cantitatea este zic eu normala...ciclul nu mi-a mai venit deloc...avand doar respectiva scurgere mai sus mentionata.as dori sa intreb daca exista posibilitatea sa fi ramas insarcinata??.va multumesc anticipat
4 comentarii
0
24-09-2012, ora 15:29
petrescu.daniela
Nu este medic/terapeut
petrescu.daniela
as aprecia mult daca cineva din domeniu mi-ar putea da un raspuns, sfat etc...;) chiar ma tot gandesc la chestia asta si nu reusesc sa descifrez ce se intampla.am tot cautat pe net dar nu am gasit nimic concludent...ms
0
24-09-2012, ora 17:41
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
daca alte simptome nu au aparut care sa indice sarcina, as sugera sa iti faci un test de sarcina la cca 2 saptamani dupa contactul neprotejat ( 15 sept ai mentionat). analiza secretiilor aparute este completa dar din pacate nu suficienta pt un diagnostic. testul de sarcina la 2 saptamani este cel mai indicat- din urina (il cumperi de la farmacie) sau din sange, la o clinica/spital / Beta HCG se numeste- el este mult mai concludent.
1
25-09-2012, ora 08:44
petrescu.daniela
Nu este medic/terapeut
petrescu.daniela
va multumesc ptr raspuns...deci exista posibilitatea de a fi ramas insarcinata chiar daca contactul a avut loc cu 9 zile inainte de cm.am sa va ascult sfatul si am sa fac un test peste 2 sapt de la contact...
0
30-09-2018, ora 16:58
Fan12
Nu este medic/terapeut
Fan12
Buna ziua!! Am si eu o intrebare!! Dece cu 3 zile inainte de menstruatie mia cur ceva roz apoi sa stopat apoi la 3 zile mia venit menstruatia?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: