scurgere maronie spre rozalie

13-02-2009
pisi_pink
Nu este medic/terapeut
pisi_pink
buna, mi-a aparut de 4 zile o scurgere care la inceput era maronie si f abundenta, dupa care s-a transformat intr-una rozalie si mai slaba, nu asa de abundenta. Ma gandesc ca poate fi o raceala zdravana.? Trebuie neaparat tratament sau se rezolva de la sine.? Sau poate fi ceva mult mai grav...?? Doresc sa mentionez ca iau Logest de vreo 4 ani, fara intrerupere. Multumesc anticipat
3 comentarii
0
13-02-2009, ora 16:40
viorica-florina
Nu este medic/terapeut
viorica-florina
din cauza anticoceptionalelor si eu am patit asa trebuie sa mg la plening si sa spui acest lucru si nu e bine sa iei atata timp fara intreupere terebuie sa faci si pauza o luna doua pt ca pastilele nusi voe mai face efectu deaia ai si scurgeri trebuie sa faci pauza sau sa schimbi anticoceptionalele
0
15-02-2009, ora 11:37
pisi_pink
Nu este medic/terapeut
pisi_pink
mai, stii ce e interesant ca am intrebat vreo 2 doctori gineco, si am2 mi-au zis ca nu conteaza daca faci pauza sau nu, si ma gandeam, daca fac pauza, cum le mai reiau? din ce zi.si in plus ce fac in pauza de Logest.stii tu la ce ma refer.nu stiu ce sa zic, de ieri s-au cam calmat lucrurile, am inceput spalaturi cu tantum rosa.
0
08-08-2009, ora 13:45
ancuta24
Nu este medic/terapeut
ancuta24
buna...am si eu o mica problemuta...am si eu o scurgere rozalie, fara miros si nu f abundenta...acum o sapt am fost un pic racita...m-a tras aerul conditionat la picioare si a doua simteam nevoie sa merg la toaleta din 5 in 5 min chiar daca nu faceam nimic, am fost la farmacie si mi-a dat nolicin...mi-a trecut...nu aveam dureri de burta, nimic...dar acum de 2 zile am o scurgere rozalie inainte de asta am avut tot asa o zi doua una maronie...nu ma doare burta, nu am nici un fel de durere. menstruatia nu trebuie sa-mi vina.si nu stiu de la ce ar putea fi.oricum o sa ma duc si la medic dar vroiam sa stiu daca cineva a patit asa ceva sau daca a avut scurgere rozalie de la ce ar putea fi.
multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: