scurgere albicioasa abundenta

10-12-2005
iasmine21
Nu este medic/terapeut
iasmine21
buna ziua.ma numesc S.Cristina si sunt din buzau.problema mea se refera la acea scurgere albicioasa.de cateva luni nu mai scap de aceasta problema.am fost la ginecolog de mai multe ori, prima oara mi s-a spus ca e vorba de trichomonas si mi s-a dat un tratament(tricomicon si tantum rosa), a doua oara mi s-a spus ca e vorba de candida(mi-au prescris ovule-nu le mai tin minte numele).dupa finalizarea tratamentului mancarimile, ca si scurgerea albicioasa(mentionez ca e alba, nu incolora) au persistat.care ar fi problema?m-am saturat sa tot merg degeaba la ginecolog. mama mea a avut aceleasi simptome si in urma investigatiilor s-a dovedit ca are diabet.sa fie si la mine aceeasi problema.astept un raspuns urgent.va multumesc
2 comentarii
0
11-12-2005, ora 00:00
dr. mihaela
Identitate neconfirmată
dr. mihaela
La mama dv. este posibil ca diabetul sa fi facilitat aparitia si intretinerea infectiei vaginale.
Pt. a ascapa de aceasta problema ar fi indicat sa faceti o cultura din secretia vaginala pt. a sti exact despre ce microorganism este vorba si pt. ca sa primiti un tratament tintit, si nu "pe bajbaite". Faceti-va si o glicemie.
0
10-11-2010, ora 01:13
oryana01
Nu este medic/terapeut
oryana01
Buna ziua am 22 de ani si eu am aceies problema am secretie vaginala albicioasa si foarte abundenta tot timpul tr sa port absorbant zilnic..Am fost si la ginecologie de mai multe ori si ultima oara mi-a dat niste ovule am terminat tratamentul o perioada mi-a disparut si apoi mi-a aparut iara.Acum de cateva saptamani imi fac zilnic spalaturi vaginale cu un praf(septovag) dar se pare ca inzadar..am si mancarimi mari si usturimi cand urinezz...Va rog ajutati-ma cu un sfat e ceva grav ?Ce as putea sa fac sa imi treaca oare am luato prin trasmisie sexuala...CE trebuie sa facc!!MULTUMESC SI ASTEPT RASPUNSUL DUMNEVOSTRA CAT DE REPEDE
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții (scurgeri) vaginale albicioase - normale sau nu?
  •