scurgere alba, urat mirositoare - penis

31-01-2007
lgu8330
Nu este medic/terapeut
lgu8330
Buna ziua ! am o scurgere la penis de culoare alba urat mirositoare si ceva bubite mici chiar pe varf
la contatact sexual o mancarime ma spal foarte des dar continua sa reapara acea scurgere alba nu am dureri
vreau un raspun multumesc anticipat
35 comentarii 12 Înainte ›
0
04-02-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Secretia sau "scurgerea" cum o denumesti este localizata la nivelul glandului sau provine de pe uretra?
0
07-02-2007, ora 00:00
lgu8330
Nu este medic/terapeut
lgu8330
doar la nivelul glandului mentionez ca a fost sotia mea la medic ia dat tratament cu ceva ovule iar mie lomexin se pare ca a trecut sper sa nu reapara, din momentul in care am folosit creama nu am mai avut probleme
0
09-02-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Probabil ca a fost o balanita candidozica. Oricum, bine ca problemele au disparut!
0
15-02-2007, ora 00:00
lgu8330
Nu este medic/terapeut
lgu8330
imi spune cineva cum imi sterg contul?
0
15-02-2007, ora 00:00
Dr. Bogdan-Ionut Dobrovat
Radiologie si Imagistica medicala, Iasi
Dr. Bogdan-Ionut Dobrovat
Draga lgu8330, din pacate tu nu ai posibilitatea sa iti stergi automat contul tau de pe acest forum. Daca doresti sa iti pastrezi anonimatul poti sa nu iti introduci datele reale in profilul tau. Din motive de securitate am decis sa nu afisam pe forum emailul dvs introdus la profil ; totusi daca introduci adresa ta de email vei primi automat
instiintari cu noi posturi la subiectul deschis de tine sau la care ai
participat si tu.
Totusi daca doresti sa iti dezactivam(sterge) contul tau de pe forum, trimite-mi un mesaj privat cu useru si adresa de email introduse in profilul tau.(pt a trimite un mesaj privat, da click mai sus la autor pe numele meu - Dr.Dub - si pe pagina care se deschide, jos, e zona unde poti sa imi trimiti mesajul privat. Atentie! trebuie sa fi logat! )

P.S. trebuie sa iti mai specific, ca indiferent daca iti sterg contul, subiectul si mesajele postate de tine NU vor fi sterse din sistem, ci numai legatura dintre aceste posturi si pagina ta de profil, care bineinteles, nu va mai exista.

Iti multumim pt intelegere.
0
23-02-2007, ora 00:00
delfysis
Nu este medic/terapeut
delfysis
am o scurgere albicioasa cu un miros nu foarte puternic si cateodata cu mancarimi, inainte am avut candida...va multumesc...
0
23-02-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Nu inteleg ce doresti sa comunici cu acest mesaj! : ai vrut sa ne informezi ca si tu ai avut candidoza sau vrei sa stii ce ar putea fi cu acea scurgere?
0
28-03-2007, ora 00:00
vanda85
Nu este medic/terapeut
vanda85
am fost la ginecolog si am facut analiza la secretia vaginala si rezultatatul a fost ca am candida alpicans, flora grad:4.
Ce tratament as putea sa urmez pt a scapa de candida.astept raspuns.
0
29-03-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Lomexin ovule. Un ovul intravaginal la 24 de ore timp de 2 zile (2 ovule).
0
29-03-2007, ora 00:00
vanda85
Nu este medic/terapeut
vanda85
multumesc mult pentru raspuns.
0
11-08-2008, ora 00:00
Sandu666
Nu este medic/terapeut
Sandu666
buna, am si eu o mica problema. Am o scurgre albicioasa (ca sa nu zic galbuie, dar dupa parerea mea ii alba) si cateodata mancarimi in interiorul penisului mai inspre varf.as dori sa aflu ce am? cum se numeste boala si ce tratament ar trebui sa urmez. tot respectul si multumesc.
0
14-08-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Boala se numeste uretrita, iar pentru a face tratamentul corect trebuie sa se faca un examen al secretiei uretrale. Apelati la un dermatolog.
0
16-08-2008, ora 00:00
Sandu666
Nu este medic/terapeut
Sandu666
am fost la dermatolog, mia dat sa iau cateva pastile de metronizadol pana astept sa iasa analizele.problema mea este ca a inceput sa ma usture foarte tare cand urinez, mi sa umflat si imi vine destul de des ca sa urinez. As dori daca ati putea sami ziceti un ceai sa ce sa iau pt usturimi. va multumesc inca odata.
0
17-08-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru usturimi poti lua No-spa 3 cp pe zi.
0
20-08-2008, ora 00:00
Sandu666
Nu este medic/terapeut
Sandu666
buna domu doctor uitati aici rezultatul analizelor:

VDRL cantitativ si calitativ: negativ
TPHA cantitativ si calitativ: negativ
culturi secretii auriculare, conjuctivale, nazale, uretrale, plagi, fistule, abscese:
-culturi:
Ex direct: leucocite polinucleare, fibrina si diplococi gram negativ intra si extra celulari
pe mediile de culturi nu s-au dezvoltat germeni

Examen microscopic colorat - gram -sputa; secreti uretrale, otice, nazale, conjuctivale si pori; lichi de punctie: - Examen microscopic colorat

LA rezultatul acestor analize doctorul care ma consultat mia spus ca am blenoragita si mia dat sa iau ZANDOCIN (Ofloxacina, 400mg) o tableta pe zi timp de 6 zile.

intrebarea mea este daca acest tratatament este coret fiindca au trecut 3 zile de cand imi administrz acest antibiotic si nu vad nici o schimbare(aceias umflatura, aceleasi usturimi si aceleasi scurgeri). imi puteti da dumneavoastra alta reteta in caz ca aceasta nu este corecta sau daca o puteti complecta invrun fel.va multumesc foarte mult pt timpul acordat. respecte
0
21-08-2008, ora 00:00
Sandu666
Nu este medic/terapeut
Sandu666
Va rog domnul doctor sa imi scuzati insistenta, dar maine ar trebui sa gat tratamentul cu ZANOCIN si nu se vede nici un remediu (aceleasi usturimi si aceleasi secretii). Va rog foarte mult presctretimi dumneavoastra alt tratament. am pus mai sus si rezultatul analizelor. multumesc
0
25-08-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Intr-adevar este vorba despre o uretrita gonococica, insa tratamentul este incorect ! Ar fi trebuit sa faceti 2 flacoane de Kirin (spectinoimicina) in doza unica in primele zile de manifestare a bolii. Acum ar trebui sa faceti timp de 7 zile un tratament cu Ceftriaxon 1 gram la 12 ore intramuscular.
0
26-08-2008, ora 00:00
Sandu666
Nu este medic/terapeut
Sandu666
Aceste medicamente le pot cumpara direct de la farmacie sau imi trebuie reteta de la medic??

Am fost luni din nou la medic si mia dat 4 pastile de eficef (200mg) 2 la 8 ore..am luat 2 luni si 2 astazi...si astept remedii...a zis ca sa ma duc din nou daca nu imi trece...mi se pare escrocherie ca de fiecare data cand ma duc trebuie sa platesc...dar nu imi este de bani...dar vreau sa ma vindec odata. Deci pot lua medicamentele de la farmacie fara prescriptie medicala?
0
28-08-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Din pacate nu puteti lua aceste antibiotice fara prescriptie medicala! Cred ca ar trebui sa schimbati medicul dermatolog deoarece iar v-a dat un tratament ineficient !!
0
29-08-2008, ora 00:00
Sandu666
Nu este medic/terapeut
Sandu666
Credetima ca mam dus la cea mai buna clinica din Sibiu, poate ati auzit de ea clinica Polisano. In fine ideea ii ca eu cred ca mia trecut ce aveam deoarece nu mai am scurgerea respectiva dar inca simpt o usoara usturare inspre capul penisului atunci cand urinez.dar doar o usoara usturime.ce ma sfatuiti??? io mai astept putin sa vad ori da boala inapoi ori imi trece.am sa incerc sa dau de un alt doctor daca nu.
E posibil sa trebuiasca sa iau alt tratament pt respectiva usturime??deci este aproape de nebagat in seama, dar totusi mie frica sa nu dea boala inapoi si la eventuale contacte sexuale sa infectez si pe altcineva...ce ma sfatuiti?
0
01-09-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Daca mai aveti usturimi la urinat inseamna ca boala nu este vindecata. Trebuie sa verificati dimineata, inainte de a urina, daca mai vine vreo secretie pe uretra. Daca exista aceasta secretie, ea trebuie din nou examinata la microscop.
0
02-09-2008, ora 00:00
Sandu666
Nu este medic/terapeut
Sandu666
NUsh cum sa ma exprim...nu este usturime..este ca o incomoditate...o usoara neplacere...chiar nu stiu cum sa descriu...am verificat dimineata si nu este nici o scurgere, nici pe uretra si nici pe chilot.
0
04-09-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Incercati un tratament cu Tiberal, 1 cp la 12 ore timp de 5 zile.
0
25-06-2009, ora 15:56
akent
Nu este medic/terapeut
akent
Buna ziua. Sotul meu vineri a inceput sa aiba febra pana la 38.7 fara a avea si alte simptome ne-am speriat si asteptam sa apara si alte simptome ca sa vedem ce poate fi intre timp a luat antifebrile. Sambata inainte de a mege la urgente a urinat si a simtit o usoara jena si o scurgere din penis de culoare alba. La spital au zis ca pana luni nu se pot face analize asa ca medicul de familie ia prescris un antibiotic augmentin si medicul de la infectioase a recomandat acelasi lucru timp de 8 zile. Febra dupa 24 ore a cedat alte simptome nu are inafara de slabiciunea creata de febra mare. De ieri miercuri temperatura ocileaza intre 36 9 si 37. Despre ce credeti ca poate fi vorba Eu azi merg la ginecolog pentru a face un test secretiei vaginale de care nu scap de mult si in care am gasit micoza in primavara aceasta in urma unui tratament cu antibiotice. Suntem un cuplu stabil avem relatii cu prezervativ si fff rar fara. Va multumesc anticipat
0
29-06-2009, ora 18:48
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Posibil ca sotul dvs sa fi facut o infectie urinara.
0
25-01-2010, ora 16:21
agnesutza
Nu este medic/terapeut
agnesutza
buna ziua.am de ceva timp o scurgere alba.cateodata urat mirositoare.imi ziceti si mie ce am si ce tratament sa i-au pentru asta va rog? multumesc anticipat
0
29-01-2010, ora 16:47
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Acea scurgere trebuie mai intai analizata la microscop si abia apoi se recomanda un tratament!
0
31-03-2010, ora 18:17
bluero
Nu este medic/terapeut
bluero
Salut,

Acum o saptamana mi-a facut cineva sex oral fara prezervativ si de 2-3 zile incoace ma ustura cand urinez si capu penisului este incontinuu umed are si o scurgere alba urat mirositoare in rest nu sunt bubite sau pete...
e prima oara cand mi se intampla asha ceva si chiar nu stiu ce este am cautat pe google si am ajuns aici si am vazut ca multe lume are exact ceea ce am si eu acuma...si vreau sa imi dati un sfat ceva cum sa ma tratez, ce este? vreau sa mai mentionez ca de cand au aparut chestiile astea cu scurgerea ma simt si cam moale asa fara pofta de mancare si chiar azi dupa 2-3 zile de cand a aparut chestia asta m-am stricat si la stomac asta nu stiu daca are legatura sau nu cu scurgerea, astept un raspuns domnu doctor.

Va Multumesc!
0
04-04-2010, ora 10:11
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Daca gura este folosita in scop sexual, ea se comporta ca un organ sexual !
Probabil ca ati facut o uretrita, adica o boala cu transmitere sexuala!
Este bine sa se faca mai intai o lama din secretia uretrala pentru a sti exact ce antibiotic trebuie folosit, altfel boala se poate croniciza!
0
04-04-2010, ora 15:36
grasugbrl
Nu este medic/terapeut
grasugbrl
SALUT Inainte de actul sexual sau mai precis preludiul mi se antampla sa am o scurgere ca un lichid de culuare incolora ca un fel de lubrifiant si nu stiu cei va rog sa ma ajutati Va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns
35 comentarii 12 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secrețiile vaginale
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Scurgere vaginală - ce e normal și ce nu
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  • Secreții / scurgeri genitale la bărbați - cauze, diagnostic, tratament
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •