scotom in camp vizual

06-02-2011
danel
Nu este medic/terapeut
danel
buna ziua,
anul trecut prin vara mi-a aparut la ochiul drept o pata neagra mica ca o musculita in campul vizual.imediat am mers la un cabinet privat la un consult:in urma investigatiei, d-na dr.a constatat ca am vederea foarte buna (am 41 ani), nu necesita ochelari si ca nu e grav ce am ca si dinsa are la fel de cativa ani.Pai bine bine spun eu, nu exista tratament?ba da exista dar nu-i necesar sa-l faci ! mi-a dat picaturi OCUflash doua flacoane.cand le-am terminat am mers din nou la un consult, aceleasi discutii, acelasi tratament.! mai mult si medicul de familie mi-a spus ca si el are asa ceva de mult timp !am ramas "blocat de ce mi-au spus ambii medici !!!!! si mi-am spus: halal medicina se mai face in romania !!!!!!
va rog ajutati-ma cu niste sfaturi ca e din ce in ce mai" enervanta musculita !
va multumesc !
2 comentarii
0
09-02-2011, ora 10:45
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna ziua! Iti recomand investigatii pentru glaucom, examinarea cu atentie a vitrosului si a retinei, un camp vizual, ecografie oculara; astept rezultatul investigatiilor. Musculita aceasta se numeste miodezopsie. Pana avem un diagnostic, iti recomand Vitreoxigen -1 cpr pe zi, 6 luni de zile; eu recomand suplimentele alimentare cu jumatate de ora inainte de masa; numai bine
0
09-02-2011, ora 18:07
danel
Nu este medic/terapeut
danel
multumesc mult !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.