scoarta a penisului

15-03-2007
lulau
Nu este medic/terapeut
lulau
buna ziua!acum vreo 2 zile am avut o mancarime a penisului dupa care mi s-a facut un fel de scoarta pe pielea care acopera capul penisului...ca si cum mi s-ar duce pielea.inca mai am mancarimi.ce boala este asta?si ce tre sa fac ca sa scap de ea?multumesc anticipat!
4 comentarii
0
16-03-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Este o secretie mai abundenta a glandelor din regiune datorate unei iritatii sau unei candidoze. Spala-te cateva zile cu o slutie de bicarbonat de sodiu (alimentar), o ligurita cu varf la o cana de apa calduta. Te speli de 2 ori pe zi, dimineata si seara si te stergi cu un prosop curat. Daca nu cedeaza in 3-4 zile, mergi la un medic dermatolog!
0
21-03-2007, ora 00:00
lulau
Nu este medic/terapeut
lulau
Multumesc pt raspuns!am incercat si nu mai am mancarimi da ma spal si cu ceai de musetel.este bine?se pare ca si prietena mea a luat boala are aceleasi pielite pe labiile superioare si se manifesta la fel.este bine sa urmeze si ea acelasi tratament?putem sa avem contact sexual fara consecinte?Multumesc din nou!
0
21-03-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Nu este bine sa te speli cu ceai de musetel deoarece vei face din nou candidoza!
Prietena ta cred ca face exces de igiena locala! Se spala si ea cu musetel?
Ar fi bine sa nu aveti contact sexual pana nu isi rezolva si prietena ta problema!
0
27-03-2007, ora 00:00
lulau
Nu este medic/terapeut
lulau
da.am obserat ca după museţel boala reaparee, de asta am renuntat si acum folosind doar ce mi-ati recomandat este mai bine.multumeessc frumos.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •