scleroza multipla? | Forumul Medical ROmedic

scleroza multipla?

16-04-2010
belintan
Nu este medic/terapeut
belintan
Daca cineva care sufera de aceasta boala imi poate spune si mie cum se manifesta.si eu sunt suspect dar tomografia mi-a iesit bine
4 comentarii
0
16-04-2010, ora 22:07
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, BucureÅŸti
Dr. Boia Iulia Cristiana
Această boală poate avea multiple manifestări- de la mişcări anormale ale muşchilor, pierderi de echilibru, amorţeli, diverse crampe şi cârcei etc.
0
17-04-2010, ora 12:00
belintan
Nu este medic/terapeut
belintan
Multumesc pt.raspuns.Dar daca ct.mi-a iesit bine se poate sa am acesta boala?si eu am perioade cand am ca un fel de spasm de la urechea dreapta pana la nas care ma deranjeaza foarte tare si intepaturi pe aceasi parte a fetei.ameteli am de scurta durata, imi amortesc si mainile am fost la mai multi medici printre care si la neurolog dar nu mi-a spus nimic concret.SE poate sa fie altceva?Mentionez ca am perioade peste zi cand simt o presiune puternica in cap si nu mai pot vorbiTrebuie sa respir adanc sa-mi revin
Ce poate sa fie?
0
17-04-2010, ora 22:53
Mihai25000
Nu este medic/terapeut
Mihai25000
Nu aveti simptomatologie care sa sugereze ca aveti scleroza multipla.
Pentru diagnosticul sclerozei multiple nu se face CT. Pe CT nu se vad leziunile de scleroza multipla. Pentru diagnosticul acestei afectiuni se face RMN.
0
20-04-2010, ora 22:25
belintan
Nu este medic/terapeut
belintan
Dar ce ar putea fi dupa simptome?tot in partea dreapta a capului simt cateodata caldura si ma deranjeaza foarte tare si zgomotele cu toate ca audiograma mi-a iesit bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: