schimbare lapte hipoalergenic

06-02-2010
luciana nedea
Nu este medic/terapeut
luciana nedea
Avem si noi o problema. De doua saptamani i-au iesit copilasului in varsta de doua luni bubite pe intregul corp. Cam de atunci nici nu prea a mai mancat. In prezent nu mai mananca deloc laptele praf cu care-l hraneam inca de la nastere- Hipp- si doctorul ne-a recomandat sa-l schimbam cu Nan HA 1. Nu stiu cum sa-l determin sa-l ia din moment ce nu-l mai accepta nici pe vechiul lapte. Va rog sa ma sfatuiti urgent. Multumesc,
6 comentarii
0
06-02-2010, ora 22:32
corni
Nu este medic/terapeut
corni
Cel mai bun lapte este Milumil este la gust ca laptele de mama, este dulce si cred ca bebelusui tau ii va placea.Eu am folosit laptele Milumil la primul copil dupa ce am ramas fara piept, si bebe nu a avut nici o problema.Dar am auzit ca nan si milumil au aproape aceeasi compozitie, doar ca milumil este mai dulce.Poti sa incerci ce ti-a recomandat medicul si daca nu ii place bebelusului incerci altul.
0
06-02-2010, ora 22:34
luciana nedea
Nu este medic/terapeut
luciana nedea
Mi-a fost recomandat alt lapte nu numai pentru ca nu mai manca, dar si pentru ca este hipoalergenic- Nan HA.
0
06-02-2010, ora 22:40
corni
Nu este medic/terapeut
corni
Bubitele pe corp erau tot de la lapte?Te-a recomandat vreo alifie ? Este bine de stiut pe viitor si pentru noi.
0
06-02-2010, ora 23:07
luciana nedea
Nu este medic/terapeut
luciana nedea
Bubitele de pe corp sunt tot de la alergia pe care o are la lapte. La inceput le-a facut pe cap si pe fata si dupa aceea s-au intins pe tot corpul. Nu am nicio o crema, numai niste picaturi pe care i le dau sa nu-l usture ( la recomandarea medicului).
0
07-02-2010, ora 13:47
luciana nedea
Nu este medic/terapeut
luciana nedea
Rog sa mi se dea vreun sfat, mi-e frica sa nu scada in greutate.
0
17-10-2010, ora 09:30
getuta nita
Nu este medic/terapeut
getuta nita
si bebita mea a avut probleme...am ramas fara piept si am trecut pe nan 1 si dupa o saptamana a facut o alergie puternica la proteinele din lapte..am mers la spital de urgenta ptr ca avea piciorusele si manutele unflate..si aici medici au spus ca este de la lapte sa trec pe NAN HA.la aceptat foarte bine...dar dupa o alta saptamana pe fata si cap au aparut niste bubite...am sunat medicul pediatru am mers la consult si mi-a spus sa stau linistita ca este iritatia bebelusului ca are pielea mai sensibila...si mi-a recomandat un unguent de la URIAGE..care se numeste BARIEDERM.dupa doua zile de aplicat din 4 in 4 ore vad ca au inceput sa se traga in caput nu mai are nimic si pe fata se mai vad dar foarte putin..bebita mea are 1 luna si 17 zile si are 4kg 700...multa sanatate si sper sa te ajute
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul