scaune moi la beblus de 11 luni

21-05-2012
geo0488
Nu este medic/terapeut
geo0488
buna ziua.am un baietel de 11 luni si de aproximativ o saptamana are scaune moi si dese, in jur de 3-4 scaune pe zi, unul mai consistent iar restul foarte putin si moale(are un aspest cleios, ca in primele luni cand il alaptam...gen mucisori(imi cer scuze de expresie dar nu stiu cum sa explic)sunt ingrijorata pt ca nu am avut probleme cu el.face o data pe zi cacut si niciodata moale.Plus ca are un miros intepator si se irita la fundulet.Inca il alaptez, sa fie asta cauza sau de la apa...bea foarte multa apa, se trezeste noaptea si de obicei nu vrea piept bea doar apa si se culca la loc si inainte sa avem probleme i-am dat apa de la fantana fiarta si racita sa fie si asta o problema pt ca inainte ii dadeam doar apa plata din comert.Vreau sa va apun ca maninca mancarica gatita, iaurt simplu si danonino din comert, fructe dar nu bea lapte, nu vrea decat piept..Este un copil foarte vioi, are multa energie...nu mi-a facut febra deloc.dar ma ingrijoreaza scaunele dese si moi...Va rog mult sa imi dati un sfat.va multumesc din suflet
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul