scaune moi

29-01-2009
vladmel
Nu este medic/terapeut
vladmel
Buna ziua
Am si eu o nedumerire in legatura cu simptomele pe care le am.incepand de anul trecut din luna Mai aproximativ inainte de a ma casatori au inceput sa-mi apara scaune moi cate 2 pe zi care continua si in ziua de azi dar reducanduse la cate unul.Acest scaun moale apare cel mai frecvent dimineata si de cele mai multe ori este exploziv si scuzati expresia este asemanator ca o (baliga), iar seara apar foarte multe flatulente.Anul trecut am fost si la un medic internist iar dupa consult a spus ca poate fi un colon iritat si ca aceste simptome pot aparea si pe baza de stres.Este adevarat ca sunt o persoana mai agitata si nu am un regim alimentar foarte corect dar totusi nu ar fi trebuit sa inceteze aceste scaune moi?Da si inca ceva aceste scaune uneori mai sunt insotite si de scaun normal in prima faza combinat.Sunt sincer putin speriat ma gandesc sa nu am ceva mai grav si sa fie depistat prea tarziu adica ceva pe colon (mie greu si sa pronunt) :(.
v-as ruga daca sunteti draguti sa ma lamuriti sau sa-mi dati un sfat va rog.(vlad)
2 comentarii
0
29-01-2009, ora 10:54
vladmel
Nu este medic/terapeut
vladmel
imi raspunde cineva va rog frumos?
0
29-01-2009, ora 12:41
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Ti-am raspuns eu la celalalt subiect deschis de tine!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici