scaun negru cu mucus

31-03-2010
geea_the_first
Nu este medic/terapeut
geea_the_first
Buna ziua! Va rog sa ma ghidati spre un diagnostic! Niciodata nu am avut scaun regulat(odata la 3-4 zile)insa am gasit explicatia acum 2 ani, cand, la o ecografie mi s-a descoperit colecist malformat.Am luat atunci ceva digestive dar le-am abandonat repede nesimtind maxima nevoie.Cam de jumatate de an, scaunul a devenit negricios(am dat vina pe cafea, dar stiu ca poate fi si o hemoragie minora la nivel digestiv).In ultimele zile, situatia s-a modificat, aparand disconfort la nivelul intestinelor, dureri bruste cu nevoia de a elimina, si prezenta mucusului.Stiu ca fara analize, nu pot fi sigura de nimic, dar situatia financiara ma determina sa sper ca poate nu e nimic grav.Dar, va rog, un sfat:gandul ca poate fi cazul sa ajung la chirurgie, ma imbolnaveste si mai rau! Va multumesc anticipat
1 comentarii
0
31-03-2010, ora 16:59
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Problema dvoastrra se poate rezolva mult mai elegant si mai sigur si asta fara sa aveti nevoie de analize si bisturiu. Consultati un medic homeopat cu experienta caci exista remedii homeopate care vindeca aceste simptome. Remediile homeopate sunt f. ieftine (6 lei) iar in general o consultatie ajunge (intre 90-200 lei). Simptomele pe care le-ati descris sunt cunoscute in homeopatie si vindecabile.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.