scaderea in greutate nejustificata

11-05-2012
Hellga
Nu este medic/terapeut
Hellga
Incepand cu luna decembrie 2011 am inceput sa scad in greutate nejustificat, aveam 56 de kilograme iar acum am ajuns la 45 kg., avand mereu pofta de mancare si mancand ca de obicei normal, sanatos si destul de mult, si paine. Am mereu gura uscata si beau foarte multa apa, acum incerc sa beau mai putina dar am constatat ca ma mananca pielea destul de tare. Am capatat si o piele foarte uscata, pe picioare mai ales se cojeste daca nu-mi dau cu crema. Se intampla sa vad si putin in ceata cateodata, trebuie sa tot clipesc ca sa-mi revin. Nu am nicio durere dar a inceput sa ma ingrijoreze starea mea, mananc foarte bine, beau suficienta apa si totusi eu slabesc cu fiecare zi, am mereu gura uscata oricate lichide as bea, aspectul pielii ramane uscat. Vreau sa-mi fac analize de sange dar nu stiu deocamdata care ar fi concludente avand in vedere simptomele mele, poate-mi puteti spune ce analize m-ar ajuta in depistarea problemei mele. Va multumesc.
1 comentarii
0
12-11-2012, ora 13:00
Dr. Stan Cristina-Gabriela
Diabet zaharat, nutritie si boli metabolice, Bucuresti
Dr. Stan Cristina-Gabriela
V-ar ajuta foarte mult o glicemie, hemoglobina glicozilata, uree creatinina, TGO, TGP, sumar de urina, colesterol, LDL colesterol, trigliceride
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Unde se duce grăsimea atunci când slăbim?
  • Interacțiunile sociale ar putea fi influențate de dorința de a slăbi
  • Aplicații care ajută persoanele supraponderale să reziste tentațiilor alimentare
  • Balon intragastric ce poate fi înghițit - cea mai recentă armă împotriva obezității
  • Cât de eficient este sportul pentru scăderea în greutate la femei?
  • Sărbătorile vă afectează greutatea? Cântarul nu vă spune chiar totul
  • Cum să găsești voința pentru a slăbi
  •