poate afecta copilul un tic motoriu?

02-12-2009
veyrona
Nu este medic/terapeut
veyrona
am si eu o intrebare?poate afecta copilul un tic motoriu? ex:k sa ma relaxez ascult muzik iar cand fac asta stau in fund si imi misc toata partea de la bazin in sus in fata si in spate si am observat k ma doare e la ovare si ma inklzesc la burta!sunt in 2 ln jumate!acest tic il am de mik iar akum am 22 ani!prietenul meu nu stie si mi-e rusine sa-i zic!fac asta numai kand sunt sing si ascult muzik!va rog sa nu ma instiintati e e-mail de raspunsuri!voi intra eu pe forum pt k nu vr sa afle priet meu!va rog
3 comentarii
0
03-12-2009, ora 12:53
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
In aceasta faza timpurie a sarcinii probabil ca nu il afecteaza cu nimic. In trimestrul 2 si mai ales in trimestrul 3 discutati aceasta problema cu medicul dv la controalele periodice.

De observat ca nu este evident ca ceea ce descrieti este un tic.
0
04-12-2009, ora 01:42
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Nu ai fost curioasa niciodata sa afli cauza acestor miscari?Pentru ca ele nu sunt normale deloc...
0
04-12-2009, ora 12:50
veyrona
Nu este medic/terapeut
veyrona
nu stiu kre ar fi kuza krd k pe sistem nervos!si mai rau e k fac si cate 2 -3 ore pe zi asa pt k imi pl mult sa asc muzik!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum se dezvoltă ticurile nervoase?
  •