sarcina si problemele ei

28-12-2014
anonim1985
Nu este medic/terapeut
anonim1985
Buna,
Nu stiu daca am postat unde trebuie dar am nevoie de cateva sfaturi. Incepand de la jumatatea lunii noiembrie eu si sotul meu am decis sa concepem un bebe.
Numai ca inca nu a venit. Tin sa va anunt ca nu ne-am protejat deloc. As vrea sa stiu daca grupa sanguina poate afecta. Eu am 01 pozitiv.el are ab4 pozitiv.
Inca un lucru as vrea sa precizez eu in luna iunie a anului 2013 am avut o intrerupere de sarcina, control mi am facut apoi si totul este bine. Urmeaza sa ne facem amandoi un control in luna ianuarie, dar as vrea sa aflu si parerile voastre. Multumesc
3 comentarii
0
28-12-2014, ora 21:41
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Copii vin cand vor ei sau mai exact cand se intrunesc cateva conditii: corpul femeii este pregatit de sarcina, cand superspermatozoidul reuseste sa fecundeze ovulul este unul din cateva milioane, si daca corpul tau este pregatit si elibereaza ovulul pt asta aceste lucruri dureaza circa 5 zile de la contactul sexual.
Cel mai important este sa fiti relaxati sa nu va ganditi la asta si sa faceti sex din placere si o sa vina.
0
06-02-2015, ora 21:36
Alina Badea
Nu este medic/terapeut
Alina Badea
Buna ziua! Ma confrunt cu o problema de 2 ani si anume de a ramane insarcinata. Am consultat 2 medici pana acum si nu imi gasesc problema. Ce analize pot sa fac pentru a afla dac pot sa raman sau nu insarcinata ? Sotul a facut o spermograma dar nu in conditii tocmai bune si in urma rezultatului i s a prescris profertil si vitamina e, le a luat 2 luni si tot nu am ramas. Va rog sa mi spune ti ce pot sa fac ? Multumesc ! La revedere !
0
07-02-2015, ora 15:26
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
ALINA eu am in familie mai multe femei care nu puteau duce o sarcina la sfarsit sau nu puteau ramane insarcinate, sau cunostinte si dupa multe incercari cand au mers in pelerinaje si sau resemnat ca nu vor avea si sau linistit sufleteste au reusit sa aibe copil.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Menstruația peste sarcină
  • Vaccinarea în timpul sarcinii
  • Sarcina după 35 de ani
  • Poziții de somn în sarcină
  • Sarcina și toxoplasmoza
  • Sarcina și răceala
  • Constipația în timpul sarcinii
  • Sarcina si fericirea
  •