sarcina si durerea de dinti

26-07-2012
mariele
Nu este medic/terapeut
mariele
Buna ziua.
Cine stie daca pot sa primesc NIMESIL( impotriva inflamatiei si durerii) in caz ca mi-a fost extras un dinte.
Medicul mi-a prescris NIMESIL 1 pachet de 2 ori pe zi si Ampicilina 500 mg de 4 ori pe zi, dar nu cred ca a inteles ca as putea fi insarcinata ( de fapt nici eu nu stiu daca as putea fi insarcinata presupun sarcina doar din cauza ca sotul a ejaculat in mine in prima zi din perioada fertila, deci abia dupa 12 august as putea sa stiu daca am ramas insarcinata sau nu.)
Si inca: E necesar sa primesc si Ampicilina, doctorul mi-a spus ca dintele e putred inautru si a fost mai greu de scos a trebuit dupa scoatere si o cusutura dar nu mi-a zis de puroi si inainte de a-l scoate nu ma durea?
3 comentarii
0
27-07-2012, ora 21:02
p_andra
Nu este medic/terapeut
p_andra
daaaca esti insarcinata, stiam k in primele 2 saptamani de sarcina bebe e protejat de medicamente.. si eu in primele 2 sapt nu stiam k sunt insarcinata, am avut lucrare la o masea si am luat antiinflamatoare si antibiotic, si acum termin luna 3 si bebe e bine mersi, nu are nimic...
0
29-07-2012, ora 10:10
mariele
Nu este medic/terapeut
mariele
Mersi pentru raspuns.
Tie iti doresc ca si in continuare sa fie totul bine.
0
31-07-2012, ora 05:14
p_andra
Nu este medic/terapeut
p_andra
npc, ms, succes si tie daca ai ramas insarcinata pana la urma :)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul