sarcina sau o dereglare ?

23-02-2009
mara_maria
Nu este medic/terapeut
mara_maria
in ianuarie pe 16 am avut contact sexual protejat ( ovulele de la pharmatex)pe 17 dimineata cam pe la 12 iar cu aceleasi ovule, dar parca ceva n-a fost in regula, pe 18 in jur de ora 10 am luat un Postinor 2 si al doilea la 12 ore dupa, la trei zile dupa administrarea Postinorului mi-a venit ciclul foarte scazut, ce sanse sunt sa fiu insarcinata? mentionez ca am facut si un tratament cu orgametril pt mastoza chistica. din ianuarie nu am mai avut contacte sexuale, iar ciclul are 8 zile intarziere, desi am un ciclu neregulat cam la 25-28-30 de zile. va rog mult sa-mi raspundeti, deja incep sa ma sperii. multumesc pentru raspuns.
2 comentarii
0
23-02-2009, ora 23:11
axenya
Nu este medic/terapeut
axenya
Sansele de a fi insarcinata sunt mici dar nu imposibile! desi nu prea am incredere in exactitatea testelor de sarcina, fa-ti unul, doua..pana te convingi... Postinor de obicei deregleaza ciclul, poate fi o sarcina sau o dereglare.. sfatul meu: mergi la medic...el te poate sfatui si in cazul unei sarcini si in cazul unei dereglari.
0
24-02-2009, ora 14:41
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Eu cred ca nu poti fi gravida avand in vedere ca postinorul l-ai luat in cele 72 de ore de la contactul neprotejat, ciclul ala dupa 3 zile a fost reactie a postinorului si da, orgametrilul deregleaza menstra ca e pe baza de hormoni.Un test nu ar strica sa faci !
Aliss
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul