sarcina sau dereglare?

30-01-2009
emylia
Nu este medic/terapeut
emylia
buna.am o mare ingrijorare.am un bb de 1.6 luni iar in urma cu 7 luni am facut o intrerupere de sarcina, deatunci am ciclul reg. [28zile]si ma tinea 5 zile, dar de 2 luni ma confrunt cu o probl.[nu m-am protejat] nu mi-a venit decat 2 zile iar luna asta a venit pe 24 roz ca la sarcina, 25 nimic, 26, 27 o cantitate mai mica fata de obicei, 28, 29 iar roz, am dureri nu prea mari la sani[ca la ciclu], nu mai sunt moi [ca doar am intarcat], stari de greata, oboseala.am facut un test dar a iesit neg [pe 30 seara, dar nu din primul jet de urina ci ultimul].Intrebarea mea este ;se pote sa fie testul gresit sau e normal ce se intampla in organism [am 30 ani]
2 comentarii
0
30-01-2009, ora 19:53
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Repeta testul dupa 10-15 februarie.Nu ai ce face, trebuie sa astepti ciclul urmator si, daca va veni, ar fi bine sa te prezinti la un ginecolog sau la un cabinet de planificare familiala si sa optezi pentru o metoda de contraceptie.Testul de sarcina fa-l din prima urina de dimineata, atunci e mai relevant.Numai bine!
0
30-01-2009, ora 23:46
Cristin4
Nu este medic/terapeut
Cristin4
Asteapta cateva zile si fa testul... Ma gandesc serios sa imi pun sterilet... poate ar fi o problema la care ar tre sa te gandesti si tu... sa nu mai stai cu grija de fiecare data cand nu vine :p
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.