sarcina sau chist?

11-06-2013
flory florynutza
Nu este medic/terapeut
flory florynutza
buna, sa dori un raspuns pt problema mea, mi-a intarziat cicul deja aproape 2 luni de zile, am facut 3 teste de sarcina si au iesit toate negative, au aprut dureri la ovare asemanatoare celor menstruale, insa tot nu apare ciclul, e posobil sa fie sarcina, mentionez ca in urma cu 2 luni am luat medicamente pt voma si diaree si doctoru mi-a zis ca din cauza ca mancareii, intre timp mi s-a modifica si apetitul alimentar, mananc mult mai mult, dar medicul mi-a zis ca dupa medicamente o sa mi se modifice apetitul, sunt ff stresata, va rog mult un raspuns
3 comentarii
0
12-06-2013, ora 13:43
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Stimata Doamna,

Testul de sarcina nu este intotdeauna cea mai precisa metoda de a afla daca sunteti insarcinata, de aceea va recomandam sa va prezentati la un medic ginecolog in vederea efectuarii unei consultatii. Nu ne-ati precizat antecedentele personale (cati ani aveti si daca ati mai avut sarcini inante) aceste informatii ne-ar ajuta pentru diagnosticarea cat mai corecte.

O zi excelenta!
0
12-06-2013, ora 14:24
flory florynutza
Nu este medic/terapeut
flory florynutza
am 20 de ani, nu am fost insarcinata, mentionez ca am avut ciclu neregulat, am luat contraceptive logest timp de 4 luni, la recomandarea mediciului(atunci mi s-a spus ca am un mic chist pe ovarul drept ) dar din cauza unei probleme la ficat medicul de familie mi-a spus sa fac o pauza de 1, 2 luni sa vad daca nu contraceptivele sunt cauza, in prima luna mi-a venit la data exacta, iar acum nu mai apare, sex am facut doar protejat, iar prezervativele mereu le-a controlat(e posibil sa fie si din cauza stresului ?sunt in sesiune si sunt ff stresata:D) multumesc
0
27-12-2015, ora 11:29
Ana.maria24
Nu este medic/terapeut
Ana.maria24
Buna ziua. Am 28 ani si am o intarziere a menstruatiei de 24 zile. Am facut 2 teste de sarcina, ambele negative. Am facut si analize de sange, nu a iesit nici sarcina nici vreo infectie. Simptomele premenstruale sunt prezente inca de cand ar fi trebuit sa apara menstruatia ( dureri abdomen inferior si de spate), insa fara menstruatie. Care credeti ca ar putea fi problema?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.