sarcina la 34 ani?

07-03-2011
clau76
Nu este medic/terapeut
clau76
buna ziua,
am 34 ani si un copil de 13 ani.am hotarat impreuna cu sotul meu ca ar fi frumos sa mai avem un copil si am trecut la fapte.pana in prezent am avut un ciclu regulat de 28 zile.in data de 10 februarie a fost prima zi a ultimei menstre, am avut contact neprotejat incepand cu data de 19 si pana in 24 inclusiv.precizez ca in saptamana urmatoare perioadei fertile am avut dureri de sani si am urinat foarte des, crezand ca e vorba despre simptome ale unei posibile sarcini.am facut un test de sarcina pe baza de urina la 10 zile de la conceptie cu rezultat negativ asta fiind in 06.03 dimineata.seara am observat o sangerare usoara ca in prima zi a menstruatiei care a continuat si pe parcursul zilei urmatoare, adica azi, cand a devenit ceva mai abundenta dar tot maronie.nu inteleg de ce aceasta sangerare are loc in a 24-a zi a menstruatiei, asa ceva nu am experimentat niciodata, e posibil sa fie vorba de un avort menstrual sau cum am tot citit de sangerarea la nidatie? nu stiu ce se intampla si sunt usor speriata sa nu fie legat de varsta pe care o am!
va multumesc anticipat pentru raspuns!
va doresc o zi frumoasa!
3 comentarii
0
09-03-2011, ora 00:05
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna seara,
si eu am avut al doilea copil la 34 ani.
Stati linistita nu e vorba de menopauza, in niciun caz.
Si eu am trecut prin aceste faze..
Daca e sarcina sau nu ?!?...mai asteptati cateva zile si mai faceti un test de sarcina.

Sanatate si s-auzim de bine!
O primavara frumoasa!
0
09-03-2011, ora 11:22
clau76
Nu este medic/terapeut
clau76
buna ziua,
va multumesc pentru raspuns si incurajari dar, incepand din ziua 3, menstruatia a devenit foarte abundenta, ceea ce ma duce cu gandul la un posibil avort menstrual...ceea ce este atat de trist!!
acum sper doar ca luna aceasta sa fie mai bine si sa pot scrie vesti bune!
va doresc de asemenea, multa sanatate!
0
10-06-2011, ora 10:30
doarAlina
Nu este medic/terapeut
doarAlina
Nu fii tristă, se elimină în acest fel doar embrionii "defecţi".
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vaccinarea în timpul sarcinii
  • Sarcina după 35 de ani
  • Poziții de somn în sarcină
  • Sarcina și toxoplasmoza
  • Sarcina și răceala
  • Constipația în timpul sarcinii
  • Sarcina si fericirea
  •