sarcina dupa chimioterapie? e posibil?

23-08-2013
ramy_ramy
Nu este medic/terapeut
ramy_ramy
buna ziua, ma numesc Ramona, am 34 de ani si in 2010 am facut chimio, autotransplant de celule stem si in 2011 radioterapie pt Limfom Hodgkin. Imi doresc cu disperare un copil si nu stiu de unde sa incep, daca au mai fost persoane care s-au confruntat cu aceasta problema si daca se poate rezolva in vreun fel.nici inainte de tratament nu am ramas niciodata insarcinata, am facut unele analize si dr. a zis ca e lipsa de ovulatie.am facut cateva luni de tratament si apoi m-am inbolnavit si m-am oprit.va rog din suflet sa-mi zica cineva sincer daca mai pot spera la o minune...multumesc
2 comentarii
0
25-08-2013, ora 13:47
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna ziua! Consulta si un medic homeopat, ideal ar fi sa mergi la un medic ginecolog cu competenta in homeopatie. Numai bine
0
25-08-2013, ora 19:46
Dr. Carmen Rusu
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Carmen Rusu
Buna ziua.
Pentru a vedea cum a fost afectata rezerva ovariana in urma tratamentului urmat, ati putea face cateva investigatii: FSH, LH, estradiol in primele 3 zile ale ciclului menstrual si hormonul antimullerian (AMH). Dupa ce aveti aceste rezultate, puteti stii mai multe despre cat de mult v-a afectat tratamentul.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul