sarcina dupa avort

23-05-2008
laura79
Nu este medic/terapeut
laura79
salut, in 6 mai a trebuit sa fac avort prin aspiratie deoarece sarcina se oprise din evolutie in saptamana 6 si trebuia sa fiu in 10 saptamani, ne dorim f mult un bebe dar acum sunt ingrijorata am 31 ani a fost prima sarcina (am incercat mai multe luni pana am ramas) acum am mai trecut peste durere si vreau sa stiu peste cat timp putem incerca iar ? exista riscul ca si la urmatoarea sa patim la fel ? iau in continuare vitamine si acid folic la recomandarea medicului(ea a zis ca in 2-3 luni si sa nu imi fac griji la urmatoarea o sa fie bine) analizele sunt ok inclusiv virusi sunt fumatoare si cafengioaica dar dupa ce am facut testul si a iesit pozitiv am renuntat la tigari si cafeaua am inlocuito cu lapte, ... nu mai caut motive acum, ma gandesc doar la viitor si sper sa fie bine pana la urma dar.. dupa cat timp ??? trebuie sa imi mai fac ceva analize?(in saptamana 5 am facut papanicolau, lama, sange, urina si virusi- toate ok)
1 comentarii
0
27-06-2008, ora 00:00
user59584
Nu este medic/terapeut
user59584
in primul rand imi pare rau..pt ce s-a intamplat cu copilul tau laura, nu am trecut prin aceeasi situatie ca si tine...dar am avut si eu un avort indus..nu aveam probleme cu sarcina..dar nu era timpu...si uite ca dupa 6 luni de at.am ramas din nou...si am dus sarcina la bun sfarsit fara nici o problema..acum bebe are 8 luni, e sanatos, vioi, un ingeras in adevaratul sens al cuvantului, eu zic ca daca toate analizele ti-au iesit bune nu ai dc sa-ti faci griji..cel mai mportant lucru e sa nu-ti pierzi speranta..sa crezi in d-zeu..si sa fi relaxata, multa sanatate..si iti doresc un copilas sanatos si frumos..asa ca si al meu, te pup
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul