sarcina 6-7 sapt.oprita din evolutie??

22-04-2009
ella23
Nu este medic/terapeut
ella23
Buna. Am 23 de ani si o sarcina de 6-7 saptamani pe care doresc sa o pastrez.Acum 2 zile am avut o mica scurgere sangvina, fara tesuturi si o usoara durere de burta exact ca la menstruatie.Dr mi-a recomandat o echografie.Am facut transvaginala iar Dna Dr a spus ca e prea mica pt nr de saptamani pe care o are 7, 8mm si e posibil sa se fi oprit din evolutie sau poate am gresit data ultimei menstruatii.data nu am gresit-o, de asta sunt sigura.ultima menstruatie a fost pe 7 martie.eu am citit ca o sarcina de 7 sapt are aprox 8 mm.nu prea inteleg ce scrie in pe foaia de echo dar scrie 7, 8 mm in care nu se vizualizeaza elem.embrionare.a spus sa revin peste 10 zile sa vedem daca e ceva schimbat, daca nu trebuie sa fac intrerupere de sarcina.din ce motiv se poate opri din evolutie embrionul?unde as putea face analize de sange sa imi spuna perioada exacta pe care o are embrionul?va multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul