sarcina 30 saptamani

01-10-2012
simonadumitru
Nu este medic/terapeut
simonadumitru
Buna tuturor!!!!!Am ajuns si la 30 de saptamani...cam repejor...dar asta este.Se apropie si marele eveniment.
Pulsul meu este in continuare marit, fapt pentru care am si fost la un cardiolog bun din Iasi-Dna doctor profesor bla bla bla;;;;din ecocord am rezultat cu o tahicardie sinusala si urmez un tratament cu CONCOR COR de 2, 5 mg-o pastiluta pe zi;insa eu iau numai jumate...asa ca pulsul meu ramane constant pe parcursul zilei.Inca merg la servici, sunt bucuroasa si abia astept sa imi strang in brate baiatul;singura problema este ca imi place sa aud pietrele lovindu-se, imi place sa miros pamantul ud, cimentul..parca as gusta din el..., am mers pana acolo incat am pus pe desktop o poza cu pietre.cred ca am ceva lipsa de minerale, cu toate ca vitaminele le iau zilnic;VOI NU V-ATI CONFRUNTAT CU ASEMENEA 'simturi'?????Conteaza ca bebe mic e mai dezvoltat cu 5 zile si poate de aici si problemuta mea.Haideti sa ne spunem ce pofte mai iesite din comun ati avut pe percursul sarcinii si sa ne amuzam un pic.Puuuuup si sarcina usoara tuturor burticilor.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ritmul cardiac în timpul antrenamentelor fizice
  • Cât e bine să fie frecvența cardiacă?
  • Gravitate COVID - la ce saturație în oxigen mergem la spital?
  •