sarcina

13-11-2015
ramonap2
Nu este medic/terapeut
ramonap2
buna ziua sunt insarcinata in 2 luni si tin un tratament cu ovule preparate pentru bacteria e coli si candita, am 2 zile de cand le administrez, seara inainte de culcare, peste zi am scurgeri maronii, este posibil ca ovulele sa contina ceva ce produce culoarea asta??sau ar trebui sa-mi consult medicul???va multumesc
3 comentarii
0
14-11-2015, ora 13:04
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Din ovule trebuie sa se scurgea ceva pe ta on. Daca nu e sange maroniu e ce se scurge din ovule. E firesc.
0
14-12-2015, ora 20:00
Bicabica
Nu este medic/terapeut
Bicabica
Am aflat la 4 luni jumătate ca sunt însărcinată.Am urmat tratament cu Tavanic în perioada în care nu ştiam despre sarcina.Uneori am scurgeri maronii si chiar sange.Mi sa intamplat de multe ori sa am astfel sa sangerari.În urma cu 4 ani am avut tuberculoza iar la vârsta de 3 ani am fost diagnosticată cu leucemie acuta limfoblasţică.Am.urmat tratamentul corespunzător iar de vreo 5 ani nu am mai mers la nici un control.În urma tratamentului pt leucemie mi sa descoperit şi o hepatita B.Întrebarea mea este dacă în urma acestor probleme de sănătate pot apela la avortul terapeutic.
0
15-12-2015, ora 05:35
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu apela la avort. Du copilul la Valea Plopului daca nu vrei sa il cresti.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Candidoza vaginală în sarcină
  •