Mi-a intarziat ciclul trei luni...

28-04-2010
catalina.renata
Nu este medic/terapeut
catalina.renata
buna.am o problema, mi-a intarziat ciclul 3 luni nu stiu ce sa ma mai fac.am 17 ani si nu vreau un bebe.contactul sexual nu a fost protejat, mentionez ca nu am nici un semn de sarcina, ma durut foarte tare burta in zona ovarelor.sa fie sarcina?ve rog sa imi rapundeti.multumesc
13 comentarii
0
28-04-2010, ora 18:21
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
Depinde de multe: contactul neprotejat în ce zi a lunii a fost? Cum ai ciclul de obicei? De ce nu faci un test de sarcină? Nu sunt scumpe la farmacie şi te ai linişti un pic
0
28-04-2010, ora 18:25
catalina.renata
Nu este medic/terapeut
catalina.renata
am facut un test de sarcina la o luna de la intarziere...shi a iesit negativ...ciclu nu este regulat.iar contactul nu a fost in perioada fertila...
0
29-04-2010, ora 19:29
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
atunci gravidă nu ai cum să fii, dar poţi avea o dereglare hormonală. sugestia mea este să vezi un medic endocrinolog
0
03-06-2010, ora 01:43
chrssu_bonbom
Nu este medic/terapeut
chrssu_bonbom
j eu am o problema:d
am facut sex cu prietenul meu...dar sa spart prezervatiul.el spune ca sa spart la iesire.dar nu stiu daca a mai ramas sperma in vagin.a doua zi mia venit ciclul.e posibil sa fiu insarcinata?
pls rsp
0
05-07-2010, ora 15:15
Irina 1106
Nu este medic/terapeut
Irina 1106
Buna ziua,
Am 27 de ani si ne dorim foarte tare un bebe. Cred ca sunt insarcinata si am facut un test de sarcina care a iesit pozitiv. Problema este ca nu stiu in cate saptamani sunt pentru ca ultima mestra normala a fost pe 05.05.2010 iar luna urmatoare, pe data de 05.06.2010 nu a fost ca de obicei (adica intre 5-7 zile) si au fost doar niste pete maronii. Problema mea este ca nu stiu ce sa fac de acum inainte. Noi ne-am mutat de curand in Pitesti si nu am un medic de familie. Pot merge la control sau sa fac analize fara sa am un medic de familie in acest oras? Tin sa mentionez ca medicul nostru este din alta localitate cam la 400 km si e foarte greu de ajuns la el. Care sunt pasii care treuiesc urmati cand afli ca esti insarcinata? (ma refer la consult dar si legat de munca)
Va multumesc
0
07-12-2010, ora 10:33
Alexya_geo
Nu este medic/terapeut
Alexya_geo
Buna ziua! Am si eu o problema si as dori sa ma ajutati.I-au anticonceptionale de 1 an.si luna asta am uitat sa iau 2 pastile de la inceputul a 3 ei saptamani.am luat a 3a zi una si seara cand trebuie sa iau normal am continuat normal in fiecare seara.Contact sexual am avut inainte cu 2 zile de a uita sa iau pastilele.Pot fi insarcinata??Daca da pot continua sarcina chiar dak am luat pastile peste????va rog din suflet sa imi raspundeti.va multumesc
0
21-12-2010, ora 16:09
rotaru marina
Nu este medic/terapeut
rotaru marina
buna ziua, am si eu o intrebare. ultima menstruatie am avut-o pe data de 5.12.2010 iar pe data de16.12.1010 m-a patat era de culare deschisa, ce sa cred am ramas insarcinata...imi doresc mult un bebe.menstruatia urmatoare ar trebui sa-mi vina pe data de 31.12.1010.oare mai vine?cand ar fi bine sa-mi fac un test de sarcina?nu mai suport cafeaua manac dulciuri foarte multe si ma doare capul foarte rau.va rog vreau si eu un raspuns cant mai curand...va multumesc
0
25-12-2010, ora 23:05
Kristyxxl
Nu este medic/terapeut
Kristyxxl
Pentru Rotaru Marina. Buna nu vreau sa te dezamagesc dar in aceeasi situatie am fost si eu odata. Pe la mijlocul lunii m-am patat putin si am auzit ca pot fi insarcina insa la sfirsitul lunii a venit si CM. Si dupa putine calcule facute de mine, ovulatia trebuia sa aiba loc de pe 18 dec. Succes
0
01-03-2011, ora 18:49
nina1992
Nu este medic/terapeut
nina1992
Buna!
am si eu o intrebare..am avut un contact sexual neprotejat cu prietenul meu, cam in a 5'a zi dupa ciclu, iar ejacularea s'a produs in afara..mi'a venit ciclul luna urmatoare, mi'am facut si un test de sarcina si a iesit ngativ..dar de cateva zile ma doare apendicele..nu foarte tare..dureri suportabile, in special cand ma intind.. poate fi ceva?

Va multumesc mult!! astept raspuns ptr ca sunt cam speriata
0
03-04-2011, ora 00:00
00printesa
Nu este medic/terapeut
00printesa
Buna, mia intarziat 15 zile burta ma mai doare din cand in cand si insarcinata nu am cum sa fiu pt ca nu a lasat in mine, dar pt orice eventualitate am facut si un test care mi-a iesit negativ...Menstruatia nu am avuto niciodata regulata dar mai mult de 9 zile nu mi-a intarziat...Ce ma fac?Am auzit ca a intarziat si 2 luni din cauza dereglarii...Ajutati-ma si pe mine ca nu vreau bobo:(
0
11-04-2011, ora 12:47
loredana elena
Nu este medic/terapeut
loredana elena
am si eu o intrebare, mia venit ciclu cu 4 zile mai repede decat in ultimele 2 luni si imi e rau si greata in continu, nu mai stiu ce sa fac. inainte nu am avut stari de greata la venirea ciclului doar dureri de burta dar suportabile. in plus acum ma si doare capu. se poare sa fiu insarcinata? daca da doamne ajuta as fi foarte fericita chiar de ar trebui sa suport greata asta toate cele 9 luni:). daca fac un test de sarcina acum cat inca sunt in perioada ciclului imi arata? multumesc frumos
0
16-08-2012, ora 23:27
georgia7
Nu este medic/terapeut
georgia7
buna. am avut un contact sexual cu prietenul inainte cu cateva zile sa-mi vina ciclul. Peste 1 luna tot inainte de venirea ciclului cu 2-3 zile, am intretinut alt contact sexual, mi-a vent ciclul la data care trebuia, dupa ce mi-a trecut am intretinut un alt contact sexual, dar parca nu ma simt prea bine. Am mai mereu ameteli sh stari de voma care trec daca ies la aer, dar nici nu prea mananc sh stau toata ziua in casa in pat. Prietenul sustine ca nu a ejaculat in mine deloc. As putea sa fiu insarcinata? as dori sa-mi raspundeti cat mai repede sh sa-mi spuneti sh dc cat timp se cunosc la sarcina semnele sh care sunt acestea. Multumesc!
0
19-08-2012, ora 16:14
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
ai toatesansele sa fii gravida, semnele incep de la 2 sapt dupa. test de sarcina fa si ecografie. dupa parerea mea esti gravida.pt ca desi poate nu a ejaculat inainte de ejacu7larea propriu zisa exista un alt lichid numit lichid seminal pe care de multe ori barbatii nu il simt cand il eli8mina.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •