dupa avort am simptome de sarcina

21-01-2008
allinna
Nu este medic/terapeut
allinna
Am facut un avort pe data de 18 cu anestezie totala, normal nu ar mai trebui sa ma simt rau cu greturi si scarba de mancare. Oare am avut gemeni si nu a scos decat unul si a ramas unul acolo. Cand as mai pute sa mai fac un test de sarcina sau un control ca nu as maivrea sa ma duc la medicul respectiv din anumite motive.
2 comentarii
0
21-01-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
e posibil sa ai starea aceasta din cauza anesteziei generale!
Consuma multa apa plata si o sa.ti revii.
Nu are cum sa ramana ceva in uter dupa un avort !
0
21-01-2008, ora 00:00
Dr. Marina Prunea
Medicina de familie
Dr. Marina Prunea
Cate saptamani aveai in momentul avortului? Daca ai avut aceste simpltome si inainte, e posibil sa mai persiste cateva zile, avand doar cateva zile de la intreruperea de sarcina. Cum sa fi ramas ceva in uter? Nu ti-a facut echografie de control dupa? E obligatorie! Si efectele adverse ale anesteziei generale (nu stiu de ce ai optat pentru ea, cand era atat de simplu in locala) po genera greturi si varsaturi, dureri de cap etc. Nu te-ai ridicat prea repede din pat dupa interventie? Ai grija, foarte multe femei constata scaderi considerabile ale valorilor tensionale dupa o anestezie generala.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sarcina după avort
  • Unele antibiotice ar putea fi asociate cu creșterea riscului de avort
  • Dureri de burtă după avort - ce e normal și ce nu
  •