sarcina?

18-07-2012
aliush25
Nu este medic/terapeut
aliush25
Buna am si eu o problema si sunt destul de panicata.Am avut un contact sexual neprotejat pe 11 mai dar nu a ejaculat inauntru in 1 iunie mi-a venit menstruatia dar a fost mai deschisa la culoare(aveam pneumonie in acea perioada si luam antibiotice) am facut3 teste de sarcina la intervale de timp toate iesind negative in 4 iulie mi-a venit menstruatia fiind mult mai inchisa la culoare.pentru linistea mea am facut un ecograf in iulie si mi s-a spus ca uterul mi-e perfect normal si nu se vede nimic.Am mai facut un test care a iesit negativ dar de cateva zile imi simt burta foarte unflata.E posibil sa fie sarcina?deoarece am auzit ca menstruatia poate venii peste sarcina si sunt foarte speriata va rog frumos sa-mi raspundeti
3 comentarii
0
18-07-2012, ora 22:00
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
1.ai avut 2 mesnstruatii
2.ai facut o ecografie care atesta ca nu esti insarcinata
3.ai facut teste de sarcina care indica faptul ca nu esti insarcinata
Concluzia: 100% nu esti insarcinata!!!
0
18-07-2012, ora 22:26
Michellin
Nu este medic/terapeut
Michellin
Nu inteleg, pai daca ti-ai facut un ecograf si au zis ca nu esti insarcinata...ce anume te ingrijoreaza?...pe viitor ai grija sa te protejezi, nu numai pt a evita o sarcina dar si pt bolile care le poti lua de la partener.
0
19-07-2012, ora 08:43
aliush25
Nu este medic/terapeut
aliush25
Ma ingrijoreaza faptul ca imi este burta foarte unflata si tare si nu se desunfla si de aceia sunt foarte speriata. Oricum va multumesc pentru raspunsuri!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testul de sarcină care ar putea identifica sarcina gemelară și riscul de avort
  • Testele de sarcină
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •