Este posibil sa fiu insarcinata chiar daca sunt virgina?

08-11-2011
euuuuuuuu
Nu este medic/terapeut
euuuuuuuu
Buna seara.. Acum cateva zile eram in dormitor, ma schimbam si cand sa'mi iau pantalonii pe mine, iubitul meu a intrat in camera si a inceput sa ma sarute si sa ma atinga, iar apoi s'a deschis la pantaloni si mie mi'a dat chilotul intr'o parte. Eu fiind virgina, nu am vrut sa intretin relatii sexuale cu el si m'am ridicat, dar cand m'am ridicat eram uda pentru ca el eliminase lichid seminal. Este posibil ca lichidul sa fi intrat in vaginul meu si sa raman insarcinata chiar daca sunt virgina? Astept raspuns, multumesc.
8 comentarii
0
08-11-2011, ora 21:52
Psiholog Roxana Alina Olaru
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Roxana Alina Olaru
Buna seara, daca nu a avut loc penetrare nu ar avea teoretic cum sa intre sperma in vagin. Daca penetrarea s-a realizat, chiar daca himenul nu a fost rupt, este posibil sa ramaneti gravida.
0
09-11-2011, ora 22:10
euuuuuuuu
Nu este medic/terapeut
euuuuuuuu
Nu a avut loc penetrarea. Oricum astazi mi'a venit menstruatia, asa ca am scapat de dubii. Va multumesc pentru raspuns.
0
22-12-2011, ora 23:17
cristinaba
Nu este medic/terapeut
cristinaba
Am si eu o situatie care ma nelinisteste.situaita fiind urmatoarea:sunt in clasa 12a sunt stresata din cauza scolii si am avut o noapte in care nu putea sa dorm absolut deloc.Am avut un contact sexual cateva zile dupa cu prietenul meu(prima parte nu am folosit prezervativ, dar in a doua l-a pus), bineinteles ca menstruatia imi intazrie de cca 10 zile.Am o secreti alba vascoasa si usturimi la urinare.Intrebarea ce ma framanta este:se poate sa fi ramas insarcinata de la lichidul seminal?Sau imi intarzie din cauza stresului ?Si usturimile si secretia pot proveni de la o infectie?Va rog sa-mi dati un sfat privitor la problema mea.
0
22-12-2011, ora 23:24
Psiholog Roxana Alina Olaru
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Roxana Alina Olaru
Buna seara Cristina,

Incearca sa iti faci un test de sarcina pentru siguranta. Usturimea si secretia pot fi de la o infectie. Cel mai bine ar fi sa mergi la un consult ginecologic si sa faci si niste analize de urina.
0
23-12-2011, ora 13:51
cristinaba
Nu este medic/terapeut
cristinaba
multumesc frumos pentru raspuns.luni am sa-mi fac un test in caz ca nu apare pana atunci.Craciun fericit!
0
27-12-2011, ora 01:04
cristinaba
Nu este medic/terapeut
cristinaba
Buna seara din nou,

Doamna doctor, pe 24 a venit mosu cu o veste buna(a aparut menstruatia mult asteptata), dar mi se pare ca e mai deschisa la culoare si cred ca maine (adica marti )o sa fie ultima zi.(de obicei ma tine 4-5 zile).Sa imi mai pun problema de o eventuala sarcina?
0
27-12-2011, ora 08:05
Psiholog Roxana Alina Olaru
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Roxana Alina Olaru
Uneori exista sangerari si in timpul sarcinii care pot fi oarcecum asemanatoare cu menstruatia. Totusi, acestea nu au aceeasi consistenta si culoarea tinde sa fie mai mult maronie. Va propun sa va programati pentru un consult ginecologic pentru a va elimina orice dubiu si a va explica medicul mai multe despre cum se concep copii si care sunt metodele de contraceptie sigure.
0
27-12-2011, ora 14:31
cristinaba
Nu este medic/terapeut
cristinaba
Da, o sa ma duc, dar probabil dupa 1 ian ca acum nu cred ca ma baga nimeni in seama.Multumesc frumos pentru raspunsurile rapide.O zi buna!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •