prezevativ rupt, anticonceptionale = sarcina?

05-02-2009
adyta90
Nu este medic/terapeut
adyta90
buna ziua,
am 19 ani si am o viata sexuala si o menstruatie regulata. ne protejam cu prezervativ, dar in luna decembrie la un contact sexual s-a rupt, dar el a ejaculat afara. Acum am o mare dilema: ultima data mi-a venit menstruatia pe 16 decembrie, in ianuarie pe 8 am avut o mica scurgere cu dureri de burtica si atat, iar de atunci scurgeri maronii, albicioase. M-am speriat foarte tare, am crezut k sunt insarcinata.
Am facut 2 teste de sarcina la interval de o zi si ambele au iesit negativ, mentionez ca le-am facut seara.
DAR SI ACUM STAU CU TEAMA CA SUNT INSARCINATA. Nu am greturi, m-a durut spatele la inceputul lunii ianuarie, iar acum sanii mei sunt mai tari. nu stiu ce sa fac, sunt disperata...se poate sa fiu insarcinata? SE POATE CA TESTELE SA DEA GRES? sau daca nu sunt care e cauza?
va rog frumos, sa ma ajutati.va rog!
3 comentarii
0
05-02-2009, ora 13:42
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
depinde ce fel de test de sarcină ai folosit. pentru că nu toate pot fi folosite în orice moment al zilei. unele merg doar dimineaţa cu prima urină. mai bine du te şi fă un test de sânge
0
14-02-2009, ora 21:46
adyta90
Nu este medic/terapeut
adyta90
am folosit barza gold.intre timp am mai facut unul acum cateva zile intr-o dimineata si a iesit tot negativ.Si totusi menstruatia nu mi-a venit nici acum?se poate totusi sa fiu insarcinata daca 3 teste au iesit negativ?intentionez sa merg la ginecolog, dar vreau si parerea dvs?ce credeti?va rog ajutati-ma, k innebunesc!
0
15-02-2009, ora 21:51
roxanik88
Nu este medic/terapeut
roxanik88
nu cred ca e vorba de o sarcina daca zici ca a ejaculat afara. du-te oricum la ginecolog...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •