sanse mari de sarcina ? need help

17-05-2009
jsk
Nu este medic/terapeut
jsk
Salut...
Eu si prietena mea am avut contact sexual neprotejat, ieri, pe 16, iar prima zi a menstruatiei a fost pe 7.
Totul a fost mai mult ca o "joaca" sa zic asa, (suntem lipsiti de experienta in domeniul sexului si am vrut sa facem o mica incercare) "pofta" ne'a cam depasit rabdarea.
Am fost departe de ejaculare si nici nu vroiam sa ajungem la asa ceva. Deci nu a avut loc ejacularea.
Cu toate ca ne'am "jucat" a avut loc penetrarea; din cauza "virginitatii" nu a fost cine stie ce penetrare (zic eu).
Inainte de toate astea m'am informat mult de pe net. Si chestia care vreau sa fie baza acestei discutii e acel lichid preejaculator / de lubrifiere / seminal (inca nu i'am gasit denumirea lui concreta pe net) care apare in timpul excitatiei. Astfel am incercat sa iau niste masuri de precautie (din pacate nu prezervativul deoarece eram "disperati" de libera atingere):
- cu o zi inainte am ejaculat, iar pana in ziua urmatoare cand a avut loc contactul am urinat des.
- contactul sexual sa petrecut sub dush, prin apa, prin saput, sampon, iar inainte de penetrare am incercat sa curat si sa indepartez acel lichid incolor.
Din motive de frica nu am continuat si ne'am oprit. Sunt un pic speriat si sunt o fire usor stresabil... imi cam sta in minte chestia asta.
Pt unii poate li se pare mai mult o idiotenie problema mea, dar rog pe cei care ma inteleg sa isi dea cu parerea si sa posteze cate o mica sugestie... Multimesc.
5 comentarii
0
17-05-2009, ora 15:32
jsk
Nu este medic/terapeut
jsk
va rog sa va dati cu parerea si aici... am citit multe chestii si prostii pe net si ma cam streseaza unele lucruri... nu vreau sa stau prea ingrijorat
0
17-05-2009, ora 23:08
megghi
Nu este medic/terapeut
megghi
stati linistiti, nu este nimic, ca doar spermatozoizi nu au picioare,
dar data viitoare cand va ganditi sa aveti un alt contact e mai bine sa va preparati prezervativul, bafta
0
17-05-2009, ora 23:57
jsk
Nu este medic/terapeut
jsk
thx... orice alte pareri sunt asteptate... multumesc
0
18-05-2009, ora 19:04
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu a ramas insarcinata, stai linistit, dar daca vrei, poti merge la farmacie si cumpara un test de sarcina "Sure check" pe care-l poate face in orice moment al zilei. Vei vedea ca rezultatul este negativ.
0
18-05-2009, ora 22:23
jsk
Nu este medic/terapeut
jsk
multumesc mult pt atentia acordata
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici