de cand iau yasmin si de atunci nu mi se mai opreste ciclu

07-10-2008
messi
Nu este medic/terapeut
messi
am inceput sa iau yasmin si de atunci nu mi se mai opreste ciclu..aproape termin folia si ink continuu sa sangerez...sangerez f putin dar inchis la culoare.ce sa fac?mi-am facut testul papanicolau si am candida dar doctorita mi-a zis sa folosesc ovulel dupa ce nu mai sangerez..deci ink nu le-am folosit...ce sa fac?
3 comentarii
0
07-10-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
pai.din ce spui tu, inteleg ca iei aceste anticoncetionale pt prima data.Daca e asa nu e ceva foarte ingrijorator.La multe femei in primele 3 luni de la inceperea anticonceptionalelor, apar diverse tulburari de menstruatie si abia apooi se formeaza acea ritmicitate.Pt linistea ta mergi, totusi, si intreaba un medic.
0
07-10-2008, ora 00:00
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
la prima folie poţi sângera destul de mult, dacă depăşeşte 14 zile săngerarea du-te la doctor. oricum în primele 3 luni de anticoncepţionale sunt tot felul de tulburări inclusiv sângerări în afara ciclului... stai liniştită deocamdată (şi eu am păţit la fel la yasmin, dar apoi a fost super bine)
0
09-10-2008, ora 00:00
anonima101
Nu este medic/terapeut
anonima101
si eu am patit la fel dar am mers la medic si mi-a prescris un fel de pastile pt ca sa se reguleze ciclul dar mi-a zis ca nu e nimik grav e ceva normal...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Manifestările comportamentale „dictate” de ciclul menstrual
  • Candidoza vaginală în sarcină
  • Tratamentul candidozei vaginale cu iaurt - funcționează?
  •