sangerarile dupa avort

02-12-2010
d.a.n.i.e.l.a
Nu este medic/terapeut
d.a.n.i.e.l.a
buna ziua.am facut un avort in 16sept, am fost la control dupa o saptamana iar doctorul mi-a spus ca sunt bine.am avut sangerari normale pana la control(cu dureri foarte acute dar normale dupa spusele doctorului)apoi am plecat din tara iar sangerarile mele nu s-au mai oprit.au trecut2luni si jumatate si in fiecare zi sangerez, in unele zile cheaguri negre iar in altele doar cat imi pateaza slipul, in timpul actului sexual am dureri, uneori f acute uneori doar deranjante..ma simt foarte slabita, iar aici nu am asigurare medicala iar consultatia ginecologica acum nu mi-o permit, mi-e teama sa nu fie ceva grav tinand cont ca mai trebuie sa astept sa treaca sarbatorile pana pot ajunge la un medic.v-as fi foarte recunoscatoare daca ati putea sa-mi dati un sfat sau o posibila explicatie la ceea ce mi se intampla(am 23 de ani).va multumesc mult
1 comentarii
0
30-01-2011, ora 21:21
Cristina.cryss
Nu este medic/terapeut
Cristina.cryss
buna iei anticonceptionale pt reglarea menstruatiei?sh eu am avut probleme in privinta sexulul ma durea sh nu prea aveam chef sh am schimbat anticonceptionalele.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.