sangerari si probleme la urinat

20-07-2007
abc.abc
Nu este medic/terapeut
abc.abc
ok... am fost la doctor. Pe masa de consultatie mi-a spus ca e ingrijorata pentru ca am o leziune pe colul uterin. Am ramas socata. mi-a dat un tratament 10 zile cu ovule klion, iar a doua zi cand am revenit pentru rezultatul analizelor mi-a spus ca mi-a iesit negativ pentru cancer si ca am o infectie severa cu tricomonas. In consecinta am mai primit un tratament cu fasigyn doza unica repetata la 7 zile inca odata.
Insa de vre-o 3 zile am probleme la urinat. In sensul ca trebuie sa stau cateva secunde bune ca sa pot sa fac pipi. parca s-ar bloca pe undeva... sau nu inteleg, dureri neavand. Plus ca de 2 zile am niste sangerarari din vagin. Mai am o zi de klion, iar tratamentul cu fasigyn l-am terminat.
Inflamatia la anus mai persista... nu e dureroasa doar neplacuta cumva...

Va rog sa-mi dati un sfat... sunt foarte speriata din cauza sangerarilor si a urinatului cu probleme. (
4 comentarii
0
03-08-2007, ora 00:00
irina daniela
Nu este medic/terapeut
irina daniela
dar ai consultat eu doctor urolog? ei se ocupa de probleme de genul asta. daca te hotarasti te pot ajuta cu o recomandare.
0
22-08-2007, ora 00:00
doll
Nu este medic/terapeut
doll
eu cred ca ovulele pe care le iei iti provoaca alergie si ar trebui sa le intrerupi si sa mergi inapoi la doctor.exista ovule mult mai bune decit ti-a recomandat dna doctor!ia intreab-o!
0
24-12-2010, ora 22:23
krinaa
Nu este medic/terapeut
krinaa
si eu am fost la ginecolog iar dupa analiza secretiei mi-a iesit o candidoza si o infectie, am primit ceva antibiotice si am primit 10 zile cu klion ovule. in seara in care am vrut sa-mi bag primul ovul, nu am reusit sa il imping deloc, desi nu mai sunt virgina. Simteam o rezistenta cand impingeam ovulul asa ca am decis sa il scot si sa il bag iara dar cand l-am scos era murdar de sange. m-am speriat si nu am mai incercat sa-mi mai bag nik, dar am usturimi la urinat, pe care nu le aveam inainte de "experienta" cu ovulul. am zis sa las sa treaca cateva zile pana imi dispare usturimea si apoi sa incerc sa le bag din nou, dar ma gandesc ca poate nu mai au efect asa de mare daca nu le folosesc in acelasi timp cu pastilele(fluconazol si doxicilina 7 zile).
0
26-07-2013, ora 12:09
nastasoiu paula
Nu este medic/terapeut
nastasoiu paula
buna ziua.am si eu 2 intrebari daca iau ovule klion d si a doua zi am usturime si nu pot sa ma sterg dupa ce merg la toaleta..e vrun motiv de ingrijorare ar trebui sa le intrerup tratamentul cu ovulele si a doua ar fi daca dupa ce termin tratamentul cu ovule klion D pot sa intretin relatii sexuale ca in prospect scrie doar pe durata tratamentului?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.