sangerari nazale, deviatie de sept | Forumul Medical ROmedic

sangerari nazale, deviatie de sept

09-02-2011
simonasim
Nu este medic/terapeut
simonasim
Problemele mele sunt - sangerari nazale frcvente, (chiar si de cateva ori pe zi), o nara vesnic infundata, senzatia de miros de infectie si dureri de cap in zona cefei.

Sunt interesata daca aceste afectiuni pot fi tratate cu medicina homeopata si eventual poate imi recomandati un medic de specialitate in suceava
3 comentarii
0
09-02-2011, ora 16:39
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
trebuie facuta o radiografie SAF.
ca sa excluzi o sinuzita purulenta, poate Odontogena.
daca nu e o problema chirurgicala.. da se poate trata si cu homeopatie.
dar nu se poate trata o boala ORL fara tratament local
0
11-05-2011, ora 10:43
BiancaMihaela
Nu este medic/terapeut
BiancaMihaela
Buna ziua.Tatat meu a fost operat de sinuzita in urma cu 2 ani, la o clinica particulara.Afectiunea a descoperit o in urma unor analize, deoarece se simtea din ce in ce mai rau.De atunci se simte in continuare rau, senzatii de lesin, de slabire fizica si uneori si dureri in zona inimii corelate cu palpitatii.A facut cateva rmn uri, ekg uri, analize la clinici particulare f bune, insa nimeni nu a descoperit nimic.Un singur doctor i a dat un diagnostic:stare neurovegetativa.De parca nu ar fi fost suficient, de cateva luni, se trezeste brusc cu scurgeri nazale doar din nara stanga, abundente si ii vine si pe gura sangele.Se opreste, dar e foarte abundenta scurgerea.A fost la doctorul care l a operat de sinuzita, acesta spunandu i ca nu este indicata operatia.Acum a inceput un tratament naturist, sunt vizibile progresele, insa starile de rau persista.Daca aveti vreun raspuns, sfat, astept.Multumesc.
0
12-05-2011, ora 19:27
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pot sa am un raspuns numai dupa ce vad pacientul
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • DeviaÈ›ia de sept: IntervenÈ›ia chirurgicală este o abordare mai eficientă decât utilizarea spray-urilor nazale
  •