sangerari intre menstruatii

26-08-2008
laura04
Nu este medic/terapeut
laura04
Am inceput sa iau anticonceptionale de aproape 5 luni si cu o saptamana inainte de a termina cea de-a 5-a folie am inceput sa am sangerari care persista de mai bine de 5 zile. Este ceva normal? O sa-mi mai vina menstruatia normal, dupa terminarea foliei? Mentionez ca este pentru prima data cand am asemenea sangerari.
1 comentarii
0
26-08-2008, ora 00:00
tudora
Nu este medic/terapeut
tudora
de obicei din cate stiu eu ciclul nu vine cand ei anticonceptionalele deci tu nu ti-ai terminat bine portia de pastile si ti-a si venit.Tu le zici bine sangerari dupa parerea mea s-ar putea sa fie o dereglare din cauza pilulelor si ti-a aparut o hemoragie mai bine mergi la un medic ginecolog si el o sa te indrume Tineti sangerarea sub observatie si vezi daca dureaza mai mult de 7 8 zile caci atunci sigur ii hemoragie si in cazul asta doctorul itiva da ceva hemostatice si poate iti va schimba anticonceptionalele .Multa sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul