sangerari intre menstruatii

10-05-2008
catelus
Nu este medic/terapeut
catelus
de oluna de zile inaintea menstruatiei cu 10 zile imi apare o sangerare care dureaza zi, mentionez ca nu iau anticonceptionale.Poate fi ceva grav?
4 comentarii
0
12-05-2008, ora 00:00
Dr. Stela Tirneci
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti, sector 1
Dr. Stela Tirneci
Cum este sangerarea?Sunteti cumva in acea perioada la ovulatie?
0
12-05-2008, ora 00:00
catelus
Nu este medic/terapeut
catelus
Sangerarea este normala(rosie).Da.Va mutumesc pt. raspuns.
0
13-05-2008, ora 00:00
Dr. Stela Tirneci
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti, sector 1
Dr. Stela Tirneci
Se intampla la unele femei ca la ovulatie sa aibe sangerari.Nu trebuie sa va faceti griji.
Toate cele bune.
0
10-08-2008, ora 00:00
Marin Alina
Nu este medic/terapeut
Marin Alina
Buna. Am anumite nelamuriri in privinta sangerarilor intre menstruatii. Am 18 ani si de aproape un an, sunt activa sexual. Nu am luat anticonceptionale niciodata. Avem o relatie deosebita, bazata pe iubire si incredere. Insa uneori, intre cicluri, am niste sangerari, insotite chiar si de cheaguri de sange, ca si cand as fi la ciclu...desi ar fi trebuit sa'mi vina peste cateva zile. Dureri nu am de niciun fel, doar ca am acele pete pe slip, rosii, exact ca la manstruatie. Am fost la cardiologie pentru un control, acum cateva zile, iar doctorul mi'a spus ca pierd cam mult sange la ciclu (ma tine in jur de 7-8 zile) si m'a diagnosticat cu tahicardie sinusala. Oare aceasta afectiune a inimii poate sa'mi produca acele sangerari intre menstruatii ? Am citit pe anumite forumuri si chiar si in unele articole, ca exista riscul de cancer uterin... Mi'e frica. Insa as vrea niste pareri... poate voi putea trage concluzii. Va multumesc !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Spotting - sangerarile intermenstruale
  •