sangerari din nas asa din senin

02-05-2008
camyelena
Nu este medic/terapeut
camyelena
Am 21 de ani si acum cateva luni a inceput sa imi curga sange din nas asa din senin, astazi stand la masa sa mananc ma trezesc ca imi curge sange din nasa!Imi puteti spune ce poate fi !
4 comentarii
0
02-05-2008, ora 00:00
arten
Nu este medic/terapeut
arten
Asta ar putea fi cauza cresterii tensiunii.Ce tensiune ai?Daca nu ai si alte simptome nu cred ca este vorba de ceva cerebral.
0
02-05-2008, ora 00:00
CAMIB
Nu este medic/terapeut
CAMIB
SINGERAREA DIN NAS SE NUMESTE EPISTAXIS, HTA IN CAZ K AI TENSIUNE SI INFLAMATOR IN URMA UNEI 'RACELI'.NU AR FI RAU SA TE VADA UN ORL-IST
0
03-05-2008, ora 00:00
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Ar fi bine sa mergi la medicul de familie si sa faci si niste investigatii biochimice screening: hemoleucograma cu formula leucocitara, trombocite, glicemie, uree, creatinina, TGP, TGO, examen sumar urina, eventual coagulograma; Numai bine
0
17-02-2009, ora 14:17
cristian123
Nu este medic/terapeut
cristian123
Buna ziua. Am 18 ani iar de 2-3 zile imi curge sange din nas. Nu am mai avut probleme de acest fel. In iarna am cazut de vreo 2 ori lovindu-ma destul de tare la cap. Am facut radiografie neavand nimic. Acum sunt putin racit si nu stiu de ce dimineata cand imi suflu nasul gasesc sange. M-am mai speriat si atunci cand am facut treaba mare pe hartie era sange... nu stiu ce sa cred. Imi poate raspunde cineva? va rog
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Hemoragia nazala
  •