sangerari anormale si o senzatie de urinare frecventa

28-12-2012
Caunic Ioana
Nu este medic/terapeut
Caunic Ioana
Am o problema care persista si nu pot sa aflu exact cauza acesteia. De cateva saptamani am o sangerare anormala si o senzatie de urinare frecventa destul de jenanta. Am fost la medicul ginecolog am primit tratament 5 zile cu ovulele Utrogestan, Gynease Driptane si Cystone( 14 zile) si am facut numeroase sumaruri si analize de urina care au iesit normale. Dupa acest tratament sangerarea a reaparut iar senzatia de urinare inca persista. Mentionez ca la controlul ginecologic trompa uterina era usor marita in dimensiuni si simteam o durere in partea dreapta la control iar medicul mi-a spus ca sangerarea este doar din cauza unei dereglari hormonale. Ma gandeam ca aceasta problema a corelat si cu schimbarea unui spermicid ( Contracept M- Pharmatex) in luna August dupa care a urmat imediat o infectie urinara ( desi nu cred ca e din aceasta cauza, fiindca ma aflam la mare si e posibil sa fi fost de la apa) pe care am tratato cu antobiotice ( Ciprinol ) 10 zile si Urinax si Urinal Akut ( impreuna cu Nistatina si Biotics), iar aceasta a trecut dupa finalizarea tratamentului. Aceasra senzatie de urinare frecventa asociata uneori cu incontinenta urinara a aparut in noiembrie si de atunci nu stiu ce sa mai fac sa scap de ea. Relatii sexuale nu am mai avut din luna August iar ciclul menstrual era normal pana in aceasta luna Decembrie cand a aparut si sangerarea. Va rog poate ma puteti ajuta!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sangerarea in timpul actului sexual
  • Urinarea nocturnă, redusă prin limitarea aportului de sare
  • Secreții (scurgeri) vaginale albicioase - normale sau nu?
  • Febră și urinări frecvente - ce ar putea fi
  • Cauzele urinărilor frecvente - afecțiuni posibile
  • Din ce cauză mergi des la toaletă
  •