sangerare prelungita

15-03-2011
liviabotezatu
Nu este medic/terapeut
liviabotezatu
Buna ziua.as dori sa va spun ce am patit si am hotarat sa va scriu pe mail deoarece nu pot ajunge laun doctor pana la sf lunii aprilie din cauza locului unde ma aflu.Luna februari mi-a venit cm pe data de 7.Luna aceasta, adica martie, mi-a venit pe data de 3 si m-a tinut normal 5 zile.in ultima zi de cm am mers sa fac analize generale si mi s-a luat sange.dupa cemi -a lua sange am simtit cum curge iar cm.am ajuns acasa si am vazut ca dupa ce urinez pe hartie am sange.asta pana pe data de 11 de cand a inceput sa imi curga ca la cm cu cheaguri si chiar in wc si chiar dureri de sani si de burta.m-am tot gandit ca poate fi de la analize ca nu mi se terminase de tot, de la luna fbuarie ca e mai scurta, din cauza sosirii primaverii, dar dejama ingrijorez.nu am mai patit niciodata asa ceva si mereu am avut un cm regulat si maxim 5 zile.credeti ca poate fi doar o dereglare sau poate fi un avort spontan ceea ce nu cred sau o sarcina?am hotarat ca daca pana la sf sapt nu imi trece si tot asa mult imi curge o sa aman tot si o sa ma intorc in localitate.m se poate face un consult sau abia dupa ce nu mai sangerez.Va multumesc
1 comentarii
0
15-03-2011, ora 21:34
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna seara,
consultul se poate face oricand si-n perioada c.m.
Intrebare:
de ce sa te intorci in localitate?
..nu ai alta varianta acolo?
..problema e ca, sa nu pierzi mult sange si sa devii anemica..
mai gandeste-te,
DAR nu amana..
Sanatate si s-auzim de bine..poate nu-i nimic..dar, convinge-te..
O seara placuta
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul