sacroileita bilaterala

27-04-2012
nicolae72
Nu este medic/terapeut
nicolae72
am fost diagnosticat preventiv cu sacroileita bilaterala si lombosciatica bilaterala si am fost trimis sa mi se faca doua analize:determinare agHLAB27 si pat cronica reactiva si mi s-a prescris un tratament provizoriu cu Dicloreum, o vitaminaMilgama si Midocalm.Credeti ca este suficient pentru a-mi afla diagnosticul corect?Eu lucrez in constructii, sunt predispus la efort fizic ridicat si prelungit, credeti ca trebuie sa-mi schimb locul de munca daca voi fi gasit cu aceasta boala?ce-mi recomandati?Multumesc anticipat si multa sanatate!
6 comentarii
0
27-04-2012, ora 19:12
rithaa
Nu este medic/terapeut
rithaa
Ai un raspuns in private!
0
27-04-2012, ora 20:43
nicolae72
Nu este medic/terapeut
nicolae72
multumesc din suflet pentru sfaturi o sa revin cu noutati si intrebari pe masura ce se intampla cate ceva!sanatate la toata lumea
0
28-04-2012, ora 23:40
rithaa
Nu este medic/terapeut
rithaa
Ti-am trimis continuarea la mesaj!
0
30-04-2012, ora 01:24
nicolae72
Nu este medic/terapeut
nicolae72
multumesc inca odata pentru lamuriri!si as mai avea o problema:eu iau tratamentul de care am vorbit de 2 saptamani si sunt acasa la repaus, si de vreo saptamana am picioarele de la glezne in jos foarte unflate.credeti ca de la medicamente sau de la statul degeaba?nu am stat numai in pat am mai iesit m-am mai miscat ce credeti?sarut mana mult !
0
01-05-2012, ora 11:39
nicolae72
Nu este medic/terapeut
nicolae72
n-a citit nimeni comentariul meu sa-mi raspunda si mie de ce mi se unfla picioarele?oare este de la tratament sau ce se intampla?v-am spus ca i-au de 2 saptamani dicloreum, midocalm si milgama.poate este cineva care poate sa-mi dea un raspuns.va multumesc si va doresc multa sanatate!
0
20-05-2012, ora 20:31
nicolae72
Nu este medic/terapeut
nicolae72
cand aveam varsta de 25 de ani(1997) am fost diagnosticat cudiscopatie lombara la 3 inele si spondiloza cervicala si medicul a considerat ca este necesar sa urmez un tratament cu infiltratii care cuprindeau Boicil si nu mai retin ce medicamente.In prezent sunt diagnosticat cu sacroileita bilaterala.Credeti ca infiltratiile au influentat aparitia acestei boli?eu asa am auzit vorbindu-se ca eram prea tanar si nu trebuia sa-mi faca infiltratii.va multumesc anticipat si va doresc numai bucurii si sanatate, Doamne-ajuta
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.