sa ma ajute cineva

25-11-2011
pinkpiglet
Nu este medic/terapeut
pinkpiglet
de 1 an de zile ma confrunt zilnic cu ameteli destul de puternice, la inceput ameteam si imi trecea dupa care ametelile au ramas si in zia de azi am inceput deci lunga calatorie la medici cardio orl gineco endocrino neurolog homeopat psiholog psihiatru analize de sange de 3 ori anul acesta rmn angio cerebral toate analizele iesind foarte bine am avut multe dignostice cum ar fi sindrom vestiginos, vppb vertij hipotiroidism si mam intrenat la parhon la bucuresti eu fiind din bacau unde am fost testata pt gnada tiroida si suprarenalele analizele iesind bine, spondiloza, am facut kineto si fizioterapie nu ma ajutat cu nimic si nu cred personal k o spondiloza poate da asa ameteli, sindrom vestibular periferic stang pt k inafara de ameteli de 3 sau 4 ori mam dus spre partea stanga fata sami dau seama adica pur si simplu stand in picioare deviam spre stanga am facut si atacuri de panica din cauza ametelilor pt k ma speriam fosrte tare nu intelegeam de ce ametesc asa tare am facut cateva sedinte de psihoterapie care mau ajutat sa inteleg mai bine ce inseamna un atac de panica etc mau ajutat aceste sedinte dar nu mau scapr de ameteli si chiar am fost bucuroasa sa consult un psiholog fiind si eu convinsa la un moment dat ca totul e in mintea mea dar acum nu cred k o persoana normala sanatoasa poate acuza deodata la un moment dat in viata ca ameteste si e in mintea ei, am fost acuzata de medici k aceste ameteli ar fi in mintea mea si ca nu am nimic, bineinteles k de medicamente nu mai vb vitamine de tot felul betaserc bilobil forte aflamil mydocalm stugeron in fine nu ma ajutat nimic, eu nu stiu incotro sa ma indrept mam saturat sa depind de cineva sa ies afara sa matesc sa simt ca ma prabusesc si pic jos, oare in spatele acestor ameteli poate fi o afectiune mai grava chiar nu stiu ce sa mai cred stiu si simt ca o persoana sanatoasa nu sar simti ca mine am crezut ca poate timpul ca trece si totul va trece va trece ametaeala dar nu sa intamplat asa ori gresesc eu undeva ori medicii am 24 de ani nu lucrez dar nas avea cum si mias dori o viata normala daca cineva ma poate ajuta cu un sfta o sugestie ceva va multumesc andreea
2 comentarii
0
27-11-2011, ora 13:15
Psiholog Roxana Alina Olaru
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Roxana Alina Olaru
Buna Andreea,

Cateodata spondoliza, mai ales localizata in zona cervicala poate da si acele ameteli de care spui tu. Iti recomand sa incerci si acupunctura. Are efecte uimitoare, mai ales in astfel de cazuri. Sper sa fie si in al tau.
0
27-11-2011, ora 23:33
pinkpiglet
Nu este medic/terapeut
pinkpiglet
multumesc pentru raspuns mam gandit si la acupunctura din pacate nam gasit nici un cabinet in bacau, problema e ca nu sunt convinsa ca intradevar spondiloza da ameteli stiu doar ca in primul rand sunt alte simptome cum at fi amorteli a mainilor dureri destul de mari in zona umerilor, radiologul care a citi radiografiile mia zis nui nimic grav poate vei mai simti durere in zona gatului a mainilor a spatelui alt neurolog care mia vazut radiografia mia zis k in nici un caz de la spondiloza nu se ameteste si cunosc cazuri adik persoane care sufera de asa ceva si au dureri destul de mari ceea ce la mine nu se aplica adik nu ma doare nimic nu stiu oare sa fiu eu ghinionista si sa nu simt durere doar ameteala nu stiu ce sa zic
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.