sa fiu insarcinata??

07-05-2010
ksg iza
Nu este medic/terapeut
ksg iza
am 24 de ani, am un ciclu neregulat, in ultimele 4 luni aparea la data apropiata (21-25) si tinea 3-4 zile, nu folosesc anticonceptionale, nu am luat niciodata.
dilema mea este ca luna trecuta.luna aprilie, nu am avut ciclul menstrual in schimb la inceput lunii acestea am observat niste pete, la inceput roze apoi maro, fara miros si deloc deranjante, au tinut 2-3 zile dar nu persistent.
ok mi-am facut 2 teste de sarcina -negativ-, iar unul dintre ele l-am facut dimineata cu prima urina -negativ-
in timpul acestor pete am avut relatii sexuale, neprotejate si, stiu ca este o greseala, dar a ejaculat in mine ( crezand ca imi va venii ciclul menstrual si stim ca nu exista riscul, eu crezand ca aceste pete sunt anuntatea ciclului, dupa cum am spus nu erau abundente).
bun, testele le-am facut dupa int. ce am mentionat mai sus.
nu observ schimbari fizice, cred ca am pus in greutate dar mereu dau vina pe ate dulciuri mananc(am in jur de 50 de kg), nici dimineata nu pot spune ca am senzatii de greata sau alte simptome, poate pt ca ma gandesc prea mult si orice senzatie m-i se pare ca este subinconstientul meu :) am 0bservat ca m-am strambat la un ceai de piersici pe care il ador defapt. atat.
am pierdut o sarcina la 5 saptamani acum 3 ani de atunci nu am mai ramas insarcinata.
stiu ca primul sfat este sa consult un doctor dar voi face asta peste 2 saptamani, acum nu am timp pt ca atunci cand eu sunt libera totul este inchis.

vreau sa stiu, macar, cate sanse sunt sa fiu insarcinata cu ce am mentionat mai sus.pt ca, chiar imi doresc sa fiu.
multumesc.
2 comentarii
0
07-05-2010, ora 17:36
miki79
Nu este medic/terapeut
miki79
inainte sa citesc tot mesajul mi-am amintit de cand am ramas eu insarcinata(acum am un baietel de 2 ani si 3 luni), am avut aceleasi simptome(pete de sange, etc.)dar la mine testele de sarcina au iesit pozitive;cred ca si poti fi insarcinata si sa nu apara inca la teste, dar cel mai sigur vei afla la control.iti doresc sa ai raspunsul pe care ti-l doresti.
0
07-05-2010, ora 21:23
ksg iza
Nu este medic/terapeut
ksg iza
am mai facut azi un test -negativ- am facut in fiecare zi care unu. mai am 3... :)) poate este prea devreme..nu stiu, ma voi convinge la o analiza de sange.
sa-ti traiasca baietelu si-ti multumesc. chiar imi doresc :)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.