sa fie tiroida?

39 comentarii 1 2
0
19-04-2009, ora 15:09
rica.voicu
Nu este medic/terapeut
rica.voicu
Buna fetelor.Hristos a inviat.Imi puteti recomanda si mie un doctor bun din zona Moldovei pentru afectiunile endocrine? Am fost depistat acu un an cu hipertiroidie TSH 0, 07 ref(0, 27-4, 2) si tetanie rest analize normal.Am facut trat cu thyrozol dar degeaba dupa 2 luni mai rau si mi s a marit de 5 ori doza de thyrozol spunandu mi ca am basedow ca dupa o luna sa se revina ca este o distonie neuro.dar dadusem in leucopenie.Apoi prin iulie rau si mi sa spus ca am tiroidita cu tireotoxicoza secundara si sa nu iau nici un tratament ca analizele sunt la limita bune.Acu mi a iesit TSH 0, 17 din ref 0.40 - 4, 00 dar ma simt mai bine fata de inainte.Toate diagnosticele puse de prof dr universitari Galesanu, Zbranca, diagnostice care se contrazic. Ce mi recomandati
0
19-04-2009, ora 15:10
rica.voicu
Nu este medic/terapeut
rica.voicu
Multa sanatate si Paste fericit
0
14-12-2009, ora 20:50
flory 74
Nu este medic/terapeut
flory 74
Buna dani. Ce mai faci? Cum te simti? Nu ai mai dat nici un semn de viata. Eu am perioade cand ma simt bine cand rau.
0
15-12-2009, ora 08:20
l68dani@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
l68dani@yahoo.com
Buna flory.Ma bucur ca in sfarsit mai putem vorbi.Nu ma simt asa de stralucit, nu mi-am mai facut analize, de cateva zile iau calciu si magneziu si la nevoie extraveral, caci i-am zis med de familie sa nu-mi mai prescrie distonocalm, stiu ca da dependenta.Am mai urmat un tratament homeopat si cred ca il voi relua caci m-am simtit bine atunci.Nu am reusit sa ajung la endocrine aici la mine in oras, ultima data doctorita mi-a spus ca tot ce am nu e de la tiroida, e pe fond nervos.Eu nu stiu ce sa mai cred.sunt curioasa ce mai faci, cum te mai simti.Multa sanatate!
0
21-12-2009, ora 19:05
flory 74
Nu este medic/terapeut
flory 74
Buna dani. Ma bucur ca mi-ai raspuns. Nici eu nu ma simt prea bine. Am ajuns pana la urma la psihiatru si iau tratament antidepresiv. Mi-a spus ca sufar de atac de panica. Le iau dar ti-am zis ca am perioade cand ma simt bine alteori rau. Tot nu scap de amorteala din cap. Am fost la un doctor care se uita in ochi si mi-a spus ca este din cauza stresului si a nervilor. Mi-a dat tratament din plante. Dani id-ul tau este la fel cum te prezinti ca sa vorbim pe el cand mai aflam cate ceva.Vrei? Multa sanatate.
0
22-12-2009, ora 09:00
l68dani@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
l68dani@yahoo.com
buna flory.Sunt curioasa ce tratament antidepresiv iei.Eu am cateva zile de cand ma simt neputincioasa, ametesc si imi tresare inima din orice fleac.-*Abia asrept sa vorbim.Sanatate multa!



(*modificat de administrator)
0
10-04-2010, ora 20:22
flory 74
Nu este medic/terapeut
flory 74
Buna dani.Ce mai faci?Cum te simti?Vezi ca ti-am trimis un mesaj la profilul tau.Poate reusim sa vorbim.
0
17-04-2010, ora 21:37
flory 74
Nu este medic/terapeut
flory 74
Dani citeste mesajul la profilulu tau.
0
04-06-2010, ora 11:26
matei cornelia
Nu este medic/terapeut
matei cornelia
buna ziua am facut analiza tsh mi-a iesit 6, 1 crede-ti ca este o problema am pierdut si o sarcina de 5 luni an luna octombrie.diagnosticat sindrom daw, ce ma deranjeaza mai mult, din luna decembrie am o problema cu gatul am facut analize spirometri analize plamani mi-au iesit bine diagnostic traheobronsita am urmat tratament acc 600, erdomed s-a ameliorat acum iar a reaparut dvs ce ziceti sa repet analizele de ganda tiroida este acea raguseal an gat nu fac febra nu tusesc nu expectorez acest simtom nu este mereu.va multumesc anticipat
Adaugă un comentariu / răspuns
39 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Analize pentru tiroidă – indicații, explicații și diagnostic de laborator
  • Insuficiența tiroidiană
  • Viața pacienților cu afecțiuni tiroidiene este afectată chiar și după stabilirea unui tratament
  •