sa fie oare sarcina??

24-03-2012
anonim217
Nu este medic/terapeut
anonim217
Buna, nu stiu ce sa fac sunt foarte nelinistita, de 9 zile am constat eu ca imi curge un lichid incolor din sani, uneori si galbui ( dar nu stiu daca imi curgea acest lichid si ianinte de menstruatie), vreau sa va spun ca pe 16 luna aceasta mi-a trecut meanstruatia iar pe 20 luna aceasta am facut un test de sarcina si a iesit negativ
Sanii sunt tot mai grei si am inceput sa fac unpic de burtica.
Sunt foarte nedumerita pentru ca multi imi zic ca poate fi un nivel mare de 'prolactina', vreau sa imi spuneti daca stiti ce inseamna mai exact 'prolactina' si daca aceasta imi poate afecta in vreun fel sanatatea.
1 comentarii
0
25-03-2012, ora 18:31
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Prolactina este un hormon care stimuleaza secretia laptelui. In mod normal, el creste in timpul sarcinii si alaptarii. Se poate, insa, intampla sa creasca si in afara acestor situatii normale, iar cand acest lucru se intampla, apare secretia. Este un hormon care se poate măsura din sânge. Ar fi bine să mergeţi la doctorul dv, care vă va spune dacă dozarea este indicată, sau dacă trebuie făcută o altă investigaţie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul