sa fie oare heaptita la copilul meu de 2 ani?

08-10-2011
almaria30
Nu este medic/terapeut
almaria30
Fetita mea de 2 ani, de o perioada de timp a inceput sa i se ingalbeneasca nasul, dupa care talpile picioarelor si a mainilor~!De vreo 2 saptamani cand face pipi mai galben, cand mai deschis, sau incolor!
Face f des rosu in gat, si cum raceste un pic prezinta o transpiratie abundenta la cap si umeri! Iar acum are Giardia si Klebsiella pneumone.. Cam des a luat antibiotic, si numai bine ce terminam cu el iar o luam de la capat...imediat amigdalele se inflameaza. Acum sunt ingrijorata cu ac galbeneala, sa fie icter? Ea este f energica si mananca de toate. Va multumesc frumos!
1 comentarii
0
08-10-2011, ora 21:22
RALUCA-IOANA
Nu este medic/terapeut
RALUCA-IOANA
Un diagnostic nu se pune ddoar din ceea ce descrieti dumneavoastra.Merge-ti la medic.Pana atunci puteti face acasa daca aveti tinctura de iod un test.Ceea ce va spun eu acum era ceva ce se folosea in unele cabinete meddicale pana in '95.Nu e oficial acest test.Daca aveti cum sa mergeti la medic mergeti si cereti sa va dea sa faceti AG HBS si ANTI HCV.Astea sunt teste pt hepatita.Dar doar pt B si C.Pt A nu sunt bune, Hepatita A e boala mainilor murdare,.asa ca aveti grija.Dar daca acasa aveti tinctura de iod luati un recipient steril de la farmacie pt urina si sa urineze fetita in el macar pe jumatate.Apoi prelingeti usor pe peretele interior un pic de tinctura.Daca se amesteca omogen cu urina atunci nu are.Daca insa formeaza un inel la suprafata lichiddului pe langa perete atunci fuguta la medic.Dar va atrag atentia ca daca era icter intai se vedea la ochi.Partea alba a ochiului se ingalbenea.Mergeti la medic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.