sa fie oare din cauza capsulei de slabit?

19-11-2008
crys_anya
Nu este medic/terapeut
crys_anya
de 10 saptamani iau capsula de slabit, am slabit cam 10 kg, dar cam de 2 saptamani parca sunt cam nervoasa, ma enervez din orice, dar asta mai mult cu membrii familiei (sot, copil).sa fie oare din cauza capsulei de slabit?
88 comentarii 12 3 Înainte ›
0
19-11-2008, ora 22:47
criss11
Nu este medic/terapeut
criss11
am si eu o intrebare... defapt mai multe... ti-a prescris vreun medic aceste pastile? Ti-au fost explicate efectele adverse ale medicamentelor? Nu crezi ca e mai bine sa fii cat mai mult timp alaturi de familia ta si de copii tai? Pun pariu ca sotul tau te place asa cum esti... Ti-ai facut niste analize sa vezi de ce ai probleme cu kilogramele in plus?... nu inteleg de va place sa va torturati corpul cu tot felul de porcarii care iti distrug metabolismul si nu numai. Imi pare rau pt ca nu va informati suficent inainte de a face un pas total aiurea.
Daca vrei sa slabesti si sa nu apara si alte efecete nedorite ( care pot fi destul de grave) mergi la un medic nutritionist, fa-ti analize sa vezi cauza care implica excesul de kilograme si asculta sfatul medicului. el iti poate da o dieta in functie de problema pe care o ai tu.
Stiu ca e comod sa iei pastile si sa mananci la fel de mult sau tot ce-ti place si sa slabesti vazand cu ochii, dar gandeste-te la repercursiuni...
multa sana tate
0
21-12-2008, ora 18:22
vlaicu
Nu este medic/terapeut
vlaicu
norok!sunt unul din fericitele cazuri in care aceste capsule si-au facut efectul imediat. le iau de 6 saptamani si am slabit 10 kg!!!!! am scapat de niste kg pe care nu le-am putut da jos cu nici o dieta si orice alt produs.intotdeauna slabeam cca 2-3 kg pe care le puneam repede la loc, si nu treceam sub 70 kg.eram disperata deja. insa o prietena mi le-a recomandat si am inceput si cu ele.una in plus nu strica!am luat de la amway un tratament care ma costa aproape 5 mil pe luna si am slabit 5 kg cel mai mult, dupa care nici un gram.revenind, cu aceasta capsula din primele zile am observat lipsa poftei de mancare, o sete groaznica, insomnie vreo 3-4 zile, gat uscat si transpiratie abundenta. dar cu timpul n-a ramas decat gatul uscat si setea. ceea ce e bine pt k eu nu beam multa apa inainte.acum am 65kg si am plecat de la 75 kg, pot purta hainele de cand eram domnisoara si trebuie sa-mi schimb garderoba.am facut si niste analize la sange, calciu, colesterol, etc si mi-au iesit foarte bune.poate sunt o norocoasa ca organismul meu reactioneaza pozitiv dar ma bucur ca in sfarsit dupa 3 ani si jumatate pot slabi.va doresc sarbatori fericite si kg in minus cate va doriti!
0
22-12-2008, ora 02:29
crys_anya
Nu este medic/terapeut
crys_anya
buna.nici eu nu am nik de la ele doar ca eram putin nervoasa sau cel putin asa am avut impresia ca de la pastile, dar si eu am slabit 11 kg si tot asa amincercat tot felul de diete.eu le recomand la persoanele sanatoase sa le consume.va doresc multe kg in minus si sarbatori fericite
0
16-01-2009, ora 08:35
gabicoz_2006
Nu este medic/terapeut
gabicoz_2006
Buna fetelor!Doresc sa aflu mai multe despre capsula de slabit, deoarece as incerca fiindca am 1, 64 si 77 kg si sunt cam rotunjoara.As vrea sa aflu parerea voastra despre acest tratament, cum v-ati simtit si cum se ia, ce contraindicatii are.
0
19-01-2009, ora 06:16
gama
Nu este medic/terapeut
gama
Buna, am luat capsula de slabit 2 luni in care mai faceam pauze chiar si cateva zile.Primele 10 zile au fost groaznice, am simtit din plin toate reactiile descrise de voi dar am avut rabdare si am trecut peste.In primele zile nu mancam decat 1 mar, 1 covrig fortat, dupa 1 luna mi-a revenit pofta si chiar mai mult decat inainte, simteam ca dc nu mananc in momentul acela lesin.Am slabit 5 kg, adica mi-am atins greutatea la care imi doream sa ajung, am 27 ani, 1.63m si cand am inceput sa iau capsula 61kg.De 1saptamana am renuntat la capsula si desi am mancat normal si am baut apa la fel, 3kg le-am pus deja inapoi.In aceste 2 luni am mai facut pauze si una a fost chiar de 1 sapt si nu s-a intamplat asa.Sunt speriata, asta inseamn a ca dc nu mai iau capsula iau cate 3 kg saptamanal???stiu ca trebuie renuntat la ele in timp si nu brusc dar totusi...stie cineva ce se intampla?A mai patit cineva ca mine?
0
19-01-2009, ora 22:42
pedra16
Nu este medic/terapeut
pedra16
si eu am incercat capsula de slabit.in prima zii...nu am simtit nicio reactie descrisa de voi, a 2a zii a fost insa mai greu de trecut.dureri de cap.insomnie...trasnpiratii.frisoane.si mergeam la baie f des...ma gandesc k nu orice organism suporta aceasta capsula.nam slabit deloc:)))...dar nici nu ma mai chinui sincer.pastilele.numai dureri de cap.mai bine faceti altceva cu banii.(mancati sanatos.si incet incet...organismul...se va obisnui cu noul stil de viata..si vom scadea si in greutate...) dak eu nu am reusit...sper sa reusiti voi...:D
0
23-01-2009, ora 09:07
marianaoltean
Nu este medic/terapeut
marianaoltean
am incercat si eu aceasta capsula de slabit; daca stiam ce se mi se intimpla n-o puneam in gura: insomnii totale timp de 4 zile nu stiu daca am dormit doua ore, dublate de palpitatii, imi simteam inima in umar, in mina stinga, stare de depresie, de anxietate, angoasa, lipsa de putere, ameteala cronica; e drept, mi-a redus la zero, pina la greata, pofta de mincare, dar efectele secundare...ca sa-mi pot potoli inima (nu sint bolnava de inima) am luat paducel ceai, capsule si tinctura. Am aruncat restul pastilelor. Incerc altceva, dar asta nu, te poate baga in spital. nu riscati, nu merita!
0
27-01-2009, ora 11:05
gabicoz_2006
Nu este medic/terapeut
gabicoz_2006
Am 8 zile de cand iau capsula de slabit, am slabit de 77, 4kg am ajuns la 74, 1 dimineata ma cantaresc.Sunt putin dezamagita deoarece asteptam sa slabesc mai mult dar tinand cont de faptul ca am 3 mese pe zi normale, poate mananc putin mai putin ca si cantitate ma refer.
In prima zi am avut ameteli, frisoane, una peste alta m-am simtit rau.La ora actuala am senzatia de sete tot timpul, insomnii(dorm mult mai putin), din cand in cand mi se face pielea gaina.
Seara pe la 12 ma apuca o foame si beau un pahar de apa.Sper sa mearga bine in continuare si sa dau mcar 10 kg jos.Iau in ficare zi o tableta de Ca cu Mg si vit D3.
ASTEPT VESTI DE LA VOI
0
13-02-2009, ora 16:19
alicebrinaru
Nu este medic/terapeut
alicebrinaru
buna, nu stiu de ce va scriu poate pentru a ma convinge pe mine ca-i mai bine sa raman, , grasa si frumoasa" decat sa incerc sa slabesc.
Va spun sincer am incercat tot felul de tampenii din reviste, farmacii sau televizor pentru a slabi, am tinut cura aceea cu varza fiarta -am slabit 7kg in 10 zile -evident ca le-am pus la loc.
Am 35 de ani 80 kg si 1, 72 inaltime.
in ultimii 4 ani am pus treptat 20 de kg, mai mult de 7 kg nu am reusit sa dau jos cu niciun regim sau pastile, ceaiuri.
Azi am cumparat capsula asta miraculoasa de slabit, va tin la curent cu evolutia -sunt sanatoasa dar fumez si beau cam multa cafea -Credeti ca dauneaza?(cei care au luat aceste pastile fumau sau beau cafea?)
0
25-02-2009, ora 09:02
alynuta17an
Nu este medic/terapeut
alynuta17an
eu am 23 de ani, in urma cu 3 ani aveam 54 kg, am avut niste prob de sanatate si am ajuns intr-un an de zile la 113, am reusit sa dau jos cu xenical si reductil pana la 95 dupa aceea am ramas insarcinata si evident am pus iar ceva, am revenit la tratamentul cu xenical si nu am reusit sa ajung mai jos de 89 kg. iau capsula de slabit de 6-7 zile si am dat 5 kg. adevarul este ca nu prea mananc dar insa beau apa foarte multa. tinand cont ca fumez, beau cafea totusi ma simpt bine.
0
25-02-2009, ora 10:43
bibilica_23
Nu este medic/terapeut
bibilica_23
buna..! eu sunt bianka...am 23 de ani...1, 68 m, si in prezent 69 de kg.arat bine, nu pot spune ca ma urasc, nu pot spune ca'mi vine greu sa ma uit in oglinda...si cu toate astea iau capsula. acu' 5-6 ani...aveam 60 d kg...mult pentru inaltimea mea dar eram numa' bine, asta pentru ca sunt bine proportionata. am inceput sa cresc in kilograme...si fara sa'mi dau seama am ajuns la 82. am vrut sa slabesc...si m'am gandit asa..:sport si dieta.ei da...am slabit...in 3 luni 8 kg...dar cu greu..mi'a fost foarte greu.si te intrebi..oare merita sa te chinui atat?raspunsul inca nu l'am gasit..de asta nu judec pe nimeni...daca iei aceasta pilula...o iei pe propria raspundere.si sincer...nu cred k cineva chiar a murit din cauza lor.k au ajutat si ele...da...dar nu cred k sunt cauza principala.apoi..daca iei pastila o saptamana si vezi k nu ti'e bine...parerea mea este k ar trebui sa te opresti.nu?eu am luat timp d o luna pastila.am slabit 5 kg.ma simt foarte bine si ceea ce e frumos...e k nu mi'e pielea lasata...vergeturi sau ceva de genu'.singurele reactii adverse pe care le'am simtit, au fost, in prima saptamana..insomniile.care nicidecum nu m'au deranjat.d foarte mult timp nu mi s'a mai intamplat sa ma pun seara in pat la un film...si sa nu adorm din cauza oboselii.in saptamana respectiva vedeam 3-4 filme noaptea si ziua la munca...eram fresh.deci nu consider k mi'au facut vreun rau.beau cafea, fumez, nu beau 2 l de apa pe zi, dar mananc..desi nu mi'e foame.cred k aici e problema celor care nu se simt bine d la aceste pastile.k nu papa. mai vreau sa iau pastila o luna dar din cauza k nu am gasit la farmacie...decat azi...am facut o pauza de 4 zile..in care..in sfarsit am baut o bere...un vin..nu am pus niciun kg la loc si nu am pofta de mancare.2 zile la ramnd...fiind ocupata cu munca...am uitat sa mananc.:) asa k fetelor...haideti sa fim frumoase...stiti cu toate probabil cat de bine se simte o femeie atunci cand atrage privirile barbatilor..! doamna doctor medic_13 parca...nu ne mai judecati atat de drastic pe noi cele care luam pastila asta.poate nu stiti cum e sa aveti spre ex. o prietena buna care intamplator sa fie slabuta si frumoasa...si sa intrati cu ea intr'o incapere si toti barbatii d acolo sa o priveasca p ea...nu zic k o grasuna nu'si gaseste jumatatea.doar k are mai mult de cautat si poate sunt mai rea...dar nu prea are din ce alege...spor la slabit si la cucerit...!v'am pupat
0
28-02-2009, ora 22:53
nyko23
Nu este medic/terapeut
nyko23
salut fetelor, sunt nyko din constanta.am luat si eu capsula d slabit, acceasi pastila d care vb voi aici, si s stiti k in afara d insomnie k efect secundar negativ nu am avut nici unul in timpul administrarii pastilei iar lipsa d foame a fost persistenta in acest timp incat rezistam kiar fara s mananc nimin toata ziua, MARE GRESALA a mea k eu m bucur k asa voi slabi, ceea e si adevarat, dar dupa 10 zile knd am incetat tratamentul m am simtit super rau vreo 2zile cu senzatii de voma si ameteli, k credeam k sunt insarcinata cand colo stomacul meu era prapadit k nu fusese hranit, in rest nimic.asa k acum ptr k m am ingrasat din nou am decis s iau iarasi aceasta capsula si nu m tem d nimik ptr k acum voi avea grija s m hranesc corect, s respesct un regim echilibrat d mankre, si d viata activa.asa k restul efectelor cred k nu erau d la ea, sau poate asa cum spun farmacistele tine intr-adevar d fiecare organism in parte.va pup numai bine
0
28-02-2009, ora 23:54
vlaicu
Nu este medic/terapeut
vlaicu
salutare.am auzit atatea comentarii si lucruri rele despre pastilele acestea k m-a luat groaza.vreau sa va spun k de 1 saptamana nu le mai iau si tot nu mi-a revenit pofta de mancare, ma hranesc sanatos, foarte multe fructe si apa, lactate, etc.nu am pus nici un gram in plus si sper sa nici nu pun, iar dependenta de care au pomenit unele doamne si care ma speria nu exista.nu le mai iau si gata. nu am nici o senzatie de greata, nu am ameteli, nu ma sufoc, etc sper sa ma mentin asa, si sa ma pot bucura de noua silueta si de noua garderoba... va pup, multa sanatate!aaa , nu mai stiu daca am mentionat dar eu am mancat foarte multe lactate si fructe, am baut aproape 2, 5 l apa pe zi si am luat si calciu cu magneziu in acelasi timp cu capsula.ceea ce se si recomanda pe prospect.
0
02-03-2009, ora 21:39
pittti
Nu este medic/terapeut
pittti
Buna seara.

Eu de multi ani incerc sa slabesc.am tinut cure de slabire 1000...dar rezultate minime 1-2 kg.daca ma abineam de la mancare imi era ft rau.abia ma ridicam din pat si ma durea capul ingrozitor.eu sunt o persoana ft pofticioasa..si niciodata nu puteam sa ma abitin sa nu mananc.
am citit pe net despre capsula de slabitlam vazut fel si fel de comnetarii...insa am decis sa incerc.am inceput sa iau pastila pe 12 februarie 2009 aveam 92 kg.dupa 19 zile (3 martie 2009) am 82 kg.ma simt ft bine.nu mi-a fost rau deloc.iau si calciu si vit.D3 od data pe zi.

nu creadeam vreodata ca nu o sa mai am pofta de mancare...si sa imi dispara senzatia de foame.

de cand iau pastilele nu am avut pofta de nimic.nu m-a durut stomacul niciodata.nu mai pot sa mai mananc deloc.mananc doar ca sa nu ma imbolnavesc si ma chinui sa inghit.parca nimic nu mai are acelasi gust.mancarea mea favorita care inainte spuneam ca eu daca nu mananc ce imi place..mor. acum a devenit o mancare oarecare.

totul depinde de organismul fiecaruia.nu toate aceste simptome sunt la toata lumea.

pana la urma...inainte cand aveam 92 kg ma mai intepa inima din cand in cand..lumea imi zicea.slabeste...ca o sa faci infarct.acum..ca am slabit..nu ma mai inteapa inima deloc...si totusi..lumea imi spune...o sa faci infarct..o sa cazi pe strada...ca ai slabit prea mult.hmmmm.fiecare persoana e diferita.

eu de la inceput am spus..ca daca imi va fii rau..nu o sa le mai iau.dar ma simt ft bine:)

bafta multa la toata lumea...si multa sanatate!
0
09-03-2009, ora 20:11
andreea clin
Nu este medic/terapeut
andreea clin
Buna aseara!Azi mi-am luat capsula de slabit si am intrat sa ma documentez despre ea...tocmai acum..Am 20 de ani, 1.52 inaltime si cam 50 de kg...sunt cam plinutza, mereu am fost obsedata chestia asta...am tinut fff multe diete...dar vreau sa incerc si varianta asta!la contraindicatii spune k cei cu boli de rinichi sa nu ia capsula.nu vreau sa cred k am ceva la rinichi...desi cateodata am dureri de mijloc care raspund in fatza...eu imi doresc din tot sufletul sa slabesc...mama zice sa nu le iau...vreau un sfat:( am nevoie:( multumesc anticipat:*
0
13-03-2009, ora 20:00
sorinutza_cr
Nu este medic/terapeut
sorinutza_cr
buna...sunt din craiova...as vrea sa aflu unde pot gasi capsula de slabit la un pret mai mic. sau daca il comand online cat mai platesc taxe curier peste pretul produsului?
0
16-03-2009, ora 12:59
janyne
Nu este medic/terapeut
janyne
buna
pentru.sorinutza_cr...pret de importator. -* . nu e reclama pret 79ron + 8lei taxele postale. e cel mai mic pret de pe piata.
toate cele bune. bafta la slabit.


(*modificat de administrator)
0
20-03-2009, ora 12:20
annee
Nu este medic/terapeut
annee
buna fetelor sunt noua pe aici. Am citit aproape toate coment pentru ca m a interesat sa aud ce are de spus fiecare. Despre superslim se spun foarte multe. Am 1, 58cm si 75de kg, si 20 de ani.As vrea sa ajung undeva la 60 de kg pentru ca nu mi place sa fiu nici slaba (imi plac totusi formele frumoase) si trebuie neaparat s le dau jos; am incercat cu dieta de 1000de calorii pe zi cu miscare ce sa mai dau foarte greu jos, la un moment dat nu ma mai stimuleaza nimic cand vad ca nu am niciun rezultat cand vad ca nu slabesc deloc! Mi am luat ieri o cutie si azi am luat prima pastila, eu vreau s o iau in fiecare dimineata la ora 6 ca sa nu influenteze somnul! Deocamdata nu ma simt altfel decat ma simteam deobicei si nici makr starea de sete nu a aparut. Insa vad ca nu mi e foame si e ora 12pranz, si mie imi era foame cum ma trezeam!
Ce nu mi place pe foarte multe forumuri despre capsula asta e faptul ca toate persoanele care se simt rau de la ele spun " nu luati, nu merita incercat va face rau nu e buna, e drog etc etc" Aici fiecare isi spune experienta, spune prin ce a trecut, e o metoda de eliberare de impartasire a unor trairi! Nimeni nu este la fel. Nici un om pe pamantul asta nu este identic din nici un punct de vedere! Fiecare reactioneaza diferit la orice stimul sau nu! De exemplu capsula de slabit contine printre altele celuloza. celuloza scade glicemia, prin urmare persoanele care sufera de hipoglicemie nu au voie din start sa ia aceasta capsula! Glicemia scazuta sub valorile normale provoaca ameteli stari de voma pierderea starii de constienta daca este mai grava, tremuraturi ale mainilor,. ameteli, transpiratii, foame, dureri de cap, piele palida si umeda, Instabilitate emotionala (de ex. plans fara motiv); Miscari greoaie, mai ciudate, convulsii, scaderea atentiei, confuzie, furnicaturi in jurul gurii, ochi stralucitori. Deci, iata multe dintre efecte adverse pe care le anumera foarte multi/ multe din cei care iau aceasta capsula!
Asa ca eu zic sa ne facem niste analize mai intai de toate. si bineinteles pot fi si alte cauze care pot da reactiile de mai sus! a poate se intreaba cineva de unde stiu aceste lucruri, sunt studenta la medicina.
Imi pare bine ca mai sunt si persoane foarte pozitive care imi dau asa o stare de bine, care nu s au simtit rau si care au avut rezultate mai mult decat multumitoare! Si eu s ar putea s ma simt rau de la ele sau s ar putea sa ma simt bine. cine stie vom vedea va tin la curent! pupici si...sanatatea maxima!
0
20-03-2009, ora 14:58
camyca
Nu este medic/terapeut
camyca
Buna ma numesc camelia si multa lume povesteste atatea despre miraculoasa capsula de slabit.ce va pot spune este ca o folosesc de 2 luni si am slabit deja 9 kg.Dupa parerea mea capsula aceasta reactioneaza in functie de organismul care o foloseste.Eu am doar senzatia aceea de gura uscata si e foarte placut dupa ce beau apa(plata).In schimb prietena mea cea mai buna nu a putut s-o foloseasca deloc.S-a simtit foarte rau dupa ea...a avut dureri in piept, dureri de cap si un rau general.Nu e recomandata dupa parerea mea celor care au probleme cu tensiunea sau au probleme cu inima ceea ce si scrie la Indicatii in cutia capsulei.Eu am inceput sa iau capsula timp de 3 zile in fiecare zi apoi la doua zile apoi la 3 zile, la 4 zile iar acum iau 1 la 5 zile si efectul este acelasi.mi-a disparut senzatia de foame si mancatul seara.mai ales rontaitul si mai ales mi-a disparut total pofta de dulciuri.Eu zic ca este ok pana acum.
0
20-03-2009, ora 15:04
annee
Nu este medic/terapeut
annee
camyca pai cum poti s o iei asa la cate zile vrei? cum este normal s o iei? nu in fiecare zi?
0
20-03-2009, ora 15:08
camyca
Nu este medic/terapeut
camyca
ANNEE
In Indicatii scrie sa o iei in fiecare zi.dar daca nu ti-e foame are rost s-o iei.cand nu te doare capu nu iei algocalmin dar cand nu te mai doare n-ai ce face.:).Eu o iau in ziua in acre simt ca mi se face foame si de obicei o iau pe la ora 13 fiindca eu nu pot manca dimineata deloc...doar cafea.si uite asa te obisnuiesti.
0
20-03-2009, ora 15:14
annee
Nu este medic/terapeut
annee
da dar asta nu e un analgezic e un fel de tratament pe care trebuie sa il iei asa cum scrie. tu nu ai de unde sa stii cum reactioneaza asupra corpului tau. un analgezic calmant il iei cand ai nevoie de el, dar vitaminele mineralele suplimentele alimentare se iau in fiecare zi sau cum scrie in prospect. de aia specifica luati 3 tablete d 2 ori pe zi sau luati o tableta la 2 zile etc etc! nici nu incape discutie sa compari suplimentele cu calmantele! sunt 2 categorii de medicamente fara nici o legatura!
0
20-03-2009, ora 15:21
camyca
Nu este medic/terapeut
camyca
Ai incercat sa iei capsula de slabit? Incearca daca nu...sa vezi o sa poti lua in fiecare zi?Eu una nu pot.si cum am zis mai devreme depinde de fiecare organism in parte.Eu inzilele cand o luam in fiecare zi aveam palpitatii mari...e tare pentru unii.deci prefer s-o iau cand simt ca mi-e foame.
0
20-03-2009, ora 15:27
annee
Nu este medic/terapeut
annee
nu stiu azi e prima zi deocamdata nu am probleme. o sa vad mai departe ce si cum. citind atatea chestii pe aici si pe alte siteuri am putine emotii pentru ca as vrea sa nu am probleme de la ele sa ma simt rau si sa am rezultatele dorite! Sper doar sa dea rezultate asa cum se spune dar dupa cate am incercat mi e teama ca si astea sunt o minciua!
0
20-03-2009, ora 15:35
nyko23
Nu este medic/terapeut
nyko23
sall fetelor, mai ales tu anne si camyca
si eu iau d 10 zile aceeasi miraculoasa pastila si la mine presupusele efecte d data asta au fost doar mult dorita lipsa d foame si un pik d ameteli, p langa o buna si mult asteptata digestie.de aseamenea o sete permanenta d apa, nu d suc si greata sau sila la diverse produse precum saorma(scz dar nu mi amintesc cum s scrie) si alte mankruri tip fasfood c inainte imi placea s manank precum si cartofii prajiti p kre nu i refuzam niciodata, acum s nu i vad.eu iau pastila tot dupa amiaza ptr k dimineata lucrez sau sunt la facultate, am asa dar timp pana la 13-14 s manank cv si apoi la 13, 14 iau pastila.cam atat, va ast cu noutati, si fetelor pana la urma ce o fi o fi, d murit nu o s murim, k in anii 60-'80 fotomodele alea cred k indurau mult mai mult dekt noi, tarie d caracter, vointa d fier si corp d model, nu??v pup
0
21-03-2009, ora 22:46
janyne
Nu este medic/terapeut
janyne
buna.pastila se ia zilnic dimineata si la ora fixa (recomandat ora10).pt sa avea efectul dorit. fiiecare incearca sa le ia dupa ureche, dar conform prospectului 1/zi dimineata (ora10) inainte sau dupa masa in functie de cum tolereaza organismul, pt cei care nu mananca dimineata tot trebuie sa o ia fara a manca, eventual cu un supliment de vitamine si calciu(toti pot lua), a nu se asocia cu anticonceptionalele si este recomandat pt a nu avea palpitatii sa nu consumati cafea sau energizante in acelasi timp. bafta tuturor.
0
22-03-2009, ora 08:25
annee
Nu este medic/terapeut
annee
Janyne pe ce baza oferi tu indicatiile astea? nu te supara dar mi se par absurde! de unde pana unde sa le luam tocmai la 10 fix? Nu spune nimeni nimic de o ora anume, e bine sa le iei cat mai de dimineata, eu le iau in fiecare dim la ora 6. Poate vrei sa spui ca de preferat e s o iei pana in ora 10. Cat despre anticonceptionale nu influenteaza cu nimic efectul lor sau viceversa nu are nici o treaba! si eu iau anticonceptionale asa ca m am interesat si stiu ce vorbesc!
Stii, daca nu suntem documentati foarte bine e bine sa nu mai dam indicatii false tuturor, sunt oameni care nu stiu domeniul si atunci cred tot ce li se spune!
0
23-03-2009, ora 11:46
janyne
Nu este medic/terapeut
janyne
annee eu am aceste informatii de la sute de persoane si am raspuns la intrebarile frecvente pe toate siturile. de ce am scris ca ora 10 este cea mai indicata?.daca e luata prea dimineata spre seara ti se face foame, dupa ora 10 multe persoaner s-au simtit rau, aici ma includ si eu.daca nu sunt luate la ora fixa aceiasi stare de rau toata ziua.spun asta si din experienta mea. am scris de anticonceptionale ca este o intrebare foarte des pusa pe forumurile C.S. si S.S. (daca citeai cu atentie am scris ca nu influenteaza cu nimic, dar sa nu fie luate impreuna si nici cu alte pastile sau energizante. daca ti se pare ca informatiile mele sunt false vino tu cu argumente, te rog. sper ca ai inteles acum ce am scris.
nu vreau sa intru in polemica cu tine, dar daca detii mai multe informatii sau mai exacte te rog sa le scrii.
bafta la slabit.
0
23-03-2009, ora 12:23
camyca
Nu este medic/terapeut
camyca
mah fetelor.luati-le in fiecare zi si va distrugeti stomacul si ficatul.luati-le cand simtiti ca va e foame si sa respectati ora la care o luati.atata.nu 10 fix nu 11 fix.ora sa fie aproximativ aceleasi.eu o iau acum o data la 5 zile dupa 2 luni.
0
23-03-2009, ora 12:39
alicebrinaru
Nu este medic/terapeut
alicebrinaru
Buna, citind comentariile voastre observ ca, faimoasa capsula va da o stare de nervozitate necontrolata:)))
Eu intr-o luna am slabit 7 kg cu pastila asta si am luat-o in fiecare dimineata la ora 6.
Bafta !
Adaugă un comentariu / răspuns
88 comentarii 12 3 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Medicamentele pe bază de plante nu sunt o soluție împotriva obezității
  •