sa fie oare din cauza anticonceptionalelor

14-01-2008
sonia81
Nu este medic/terapeut
sonia81
am folosit anticonceptionale KARISSA, dar cand am inceput sa iau din a 2 folie, cam din ziua 8-9 a inceput sa-mi fie rau. adika sa vomit, dar dimineata pe nemancate, am intrerupt tratamentul.
acum simt in gat, dar numai in partea dreapta un ghemotoc care parca imi blocheaza saliva, si tot ce manac.
mentionez ca chiar dca am intrerupt tramamentul am stari de voma, si lipsa poftei de mancare? care poate fi cauza?
insarcinata nu cred a fi - menstruatia mi-a venit.
mai specific faptul ca acum sunt gripata rau de tot? sa fie oare de la gripa -aceste stari?
1 comentarii
0
14-01-2008, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Este destul de improbabil (dar nu imposibil) să fie vorba de efecte secundare ale anticoncepţionalelor. Ar fi bine să faceţi un consult medical, eventual si o ecografie, care să excludă eventualitatea unei probleme în sfera hepato-biliară.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul