sa fie legat de pancreas?

22-01-2010
deakianos
Nu este medic/terapeut
deakianos
de o vreme mia aparut un isconfort abdominal la care am reactionat asa, ´.am fost la medic am facut toate analizele la singe din care a reiesit putin colesterol268 si valoarea ridicata a triglicerinelor 495.Durerea inca persista mai accentuata dupa servirea mesei este sub buric si se extinde in stinga si dreapta sin jurul lui uneori e ca o senzatie de defecatie. Mentionez ca am facut si u test la urolog care a constat in consulta +ecograf abdominal analiza urina si nimicanormal.am facut si o colonoscopie din cauza unei fisuri anale si un polip sigmoidal extirpat necanceros.inconfortul abdominal persista si variazadepinde de pozitia in care stau si inca nu mi sa pus un diagnostic sigur sa fie pancreasul ? cear trebui sa mai fac ce analize sau sa incep tratamentul care mi sa prescris ptr triglicerineAm 49 ani 1.75m 107kg
daca ma puteti sfatui va rog.eu nu mai stiu ce sa mai fac unde sa ma duc? va multumesc
1 comentarii
0
28-01-2010, ora 22:08
edelweiss_lov34u
Nu este medic/terapeut
edelweiss_lov34u
testul pt.helicobacter pylori l-ati facut? aceasta bacterie poate da disconfort abdominal, balonari etc.in aceeasi masura si fierea poate sa va dea de furca.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.